Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman hemşire korumaya alındı

Dikkati sayesinde sahte ilaç çetesinin çökmesine yol açan hemşirenin görev yeri değiştirildi. İstanbul Kamu Hastaneleri Birliği konuyla ilgili konuşma yasağı getirdi

Giriş Tarihi: 18.12.2013
İstanbul'da iki kanser hastasının reçetelerinden süphelenerek piyasa degeri 20 milyon TL'yi bulan sahte kanser ilaçlarını üretip piyasaya süren çeteyle ilgili operasyonun baslatılmasını saglayan hemsire korumaya alındı. Istanbul Sisli Hamidiye Etfal Egitim ve Arastırma Hastanesi'nde görevli hemsire, seri numarası eslesen bir kanser ilacının son kullanma tarihinin farklı çıkması üzerine yöneticilerini uyarmıs, ilacın yogunlugunun normalden az oldugu anlasılınca durum polise bildirilmisti.

BAŞKA SERVİSTE GÖREVLENDİRİLDİ

Kanser gibi ölümcül hastalıklar üzerinden vurgun yapan uluslararası çetenin çökertilmesinde büyük pay sahibi olan hemsirenin, can güvenliginin tehlikeye girmemesi için Kamu Hastaneleri Birligi ve hastane yönetimi bazı tedbirler aldı. Bu tedbirler çerçevesinde bir süreligine sehir dısına yollanan hemsire, daha önce görev yaptıgı Onkoloji Arastırma Merkezi'nden alınarak baska bir serviste görevlendirildi. Hemsirenin çalısacagı yeni klinikteki güvenlik tedbirleri artırıldı. Dikkati sayesinde birçok hastanın hayatını kurtaran kahraman hemsire, "Görevimi yaptım. Bilgi vermem dogru degil. Hastalarımızın saglıklı sekilde tedavi görmesi için çaba sarfediyoruz. Bu da gerekli kontrollerden biri" diyerek, konuyla ilgili fazla konusmak istemedi. Istanbul Kamu Hastaneleri Birligi Genel Sekreterligi ise hemsire ile ilgili konusma yasagı kararı aldı. Can güvenligi gerekçesiyle alındıgı belirtilen bu karardan önce, genel sekreterligin Facebook hesabı üzerinden paylasılan konuya dair haberlerde, hemsire ile ilgili detayların karartılarak ya da üstü çizilerek verildigi görüldü.

'GÖREVİMİ YAPTIM'
Reçetelerden şüphelenerek olayın üstüne giden hemşire, "Ben sadece görevimi yaptım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman hemşire korumaya alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN