Tiyatro sevgisi kızlarını kurtardı

Sahnede tanışıp evlenen 130 cm boyundaki Ercan Kubaş ile 96 cmb oyundaki eşi Aysun Kubaş, kemik gelişimi problemi yaşayan kızları Yağmur'u tiyatrodan kazandıkları parayla tedavi ettirdi

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Kaçarak evlenen tiyatro aşığı cüce çift, 2 yaşındaki kızlarıyla birlikte il il gezerek oyun sergiliyor. Tiyatro grupları ile turnelere katılan ikili, engelli sorunlarını komedi dilinde anlatıyor... Balıkesir'deki Birlik Engelliler Tiyatrosu'nda 7 yıldır oyunculuk yapan 130 cm boyundaki Ercan Kubaş ile 96 cm boyundaki 12 yıllık tiyatrocu Aysun Kubaş, 3 yıl önce tiyatro sahnesinde tanışarak evlenmeye karar verdi. Kubaş'ın ailesinin bu evliliğe karşı çıkması üzerine çift kaçarak evlendi ve o dönemde yayınlanan bir televizyon programında nikahları kıyıldı. Bu sürede çift tiyatro grupları ile birlikte yurdun dört bir yanını gezerek 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler', 'Engelsizsiniz', 'Kim Engelli' gibi oyunlarını çeşitli kültür merkezlerinde sahneledi. Ercan Kubaş ile Aysun Kubaş'ın 2 yıl önce dünyaya gelen kızları Yağmur'da kemik gelişimi problemi ortaya çıkınca, aile işlerine daha sıkı sarıldı. Genç çift, tiyatrodan kazandıkları para ile kızlarını tedavi ettirdi. Tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Yağmur, neredeyse annesinin boyuna yaklaştı.

AİLE BOYU TİYATRO

Artık kızlarını da, yanlarına almaya başlayan çift, Aksaray'daki turneye de Yağmur'la birlikte geldi. Bazı oyunlarda kızlarının da sahneye çıkmaya başladığını anlatan Ercan Kubaş, "Biz kızımızla birlikte ailece tiyatro oyuncusu olduk. Amacımız engellilerimizin de sanatta var olduklarını herkese göstermek ve toplum içerisinde yaşadığımız sorunları kimseyi sıkmadan komik bir dille seyircilerimize anlatmak. Bugüne kadar 50'nin üzerinde ilde oyun sergiledik. Çok güzel tepkiler aldık. Bundan sonra da ömrümüz yettiğince bu sevdamıza kızımız ile birlikte devam edeceğiz. Biz oyun öncesi sokaklarda eşimle birlikte biletleri satarken kızımız da kreşte kalıyor. İnşallah o da büyüyünce bizim gibi tiyatroya hizmet edecek ve ailesinin yaşadığı sorunları farklı bir dille anlatacak" dedi. Ercan ve Aysun Kubaş'ın kızları ile birlikte rol alacağı "Kim Engelli" oyunu bugün Aksaray Belediyesi tiyatro salonunda sahnelenecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro sevgisi kızlarını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN