Karısını da öldürüp suçu oğluna atmıştı

Konya'da kızını dayakla öldüren baba için, 14 yıl önce 'kazayla öldü' denilen eşinin ailesi, 'Kızımızı da o öldürdü" iddiasında bulundu

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Konya'nın Bozkır ilçesinde 'çatıdan düştü' denilerek götürüldüğü hastanede ölen 15 yaşındaki Burçin Süsen'in, erkek arkadaşından gelen mesaj üzerine babası tarafından sopayla saatlerce dövülerek öldürüldüğü ve üzerine benzin dökülerek yakılmak istendiği ortaya çıktı.

KASTEN ÖLDÜRME SUÇU

Olayın ardından Konya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Burçin Süsen'in babası Yahya Süsen, ağabeyi Veli Süsen ve üvey annesi Hatice Süsen gözaltına alındı. İfadelerinin alınmasının ardından Veli Süsen ve üvey anne Hatice Süsen serbest kalırken, baba Yahya Süsen kızını kasten öldürme suçundan tutuklandı.

YANLIŞLIKLA BASTI
Korkunç cinayet iddialar doğruysa 14 yıllık sırrı da ortaya çıkardı. Baba Yahya Süsen hakkında, 14 yıl önce de karısı Ümmügülsüm Süsen'i öldürdüğü gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Ümmügülsüm Süsen'in annesi Fadimana Fidan ve babası Celal Fidan, 14 yıl önce 7 aylık hamile olan kızlarının da Yahya Süsen tarafından öldürüldüğünü öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Celal Fidan, "Kızımız Ümmügülsüm o zaman 25 yaşındaydı ve ikiz bebeklere 7 aylık hamileydi. Kızımız av tüfeği ile evinin bahçesinde öldürüldü. Bu adam o zaman 4 yaşında olan torunumuz Veli'nin tetiğe yanlışlıkla bastığını söyledi. Daha sonra biz Veli'yi biraz sıkıştırdığımızda 'Babam yaptı ama birilerine söylersem beni döveceğini söyledi' dedi. Biz de çocuğun lafı ile suçu onun üzerine atmak istemedik ve şikâyetçi olmadık. O adam tam bir canavarmış. O iki kişiyi öldürmedi, ikiz torunlarımla birlikte 4 kişiyi öldürdü. Cezasını çeksin" dedi.

'CEZASINI ÇEKSİN'
Aneanne Fadimana Fidan, "14 yıl önce ölen kızım her aklıma geldiğinde gözyaşı döküyorum. Zaten kızımın ölümünden bir yıl geçmeden şimdiki eşi Hatice ile evlendi. Duyduğumuza göre o kadınla kızım hayattayken görüşüyormuş. Kızımı da öldürdüğünden adım gibi eminim. Gerçek ortaya çıkacak. Cezasını çekecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karısını da öldürüp suçu oğluna atmıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN