Kongre Vadisi'nde müzik tartışması

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Hilton Oteli yönetimi yüksek sesle müzik yayını yapan İzzet Çapa'ya ait iki eğlence mekânını müşterilerini rahatsız ettikleri gerekçesiyle şikâyet edince savcılık soruşturma başlattı. İzzet Çapa'nın yazarlık yaptığı Hürriyet gazetesi ve Hilton'un sahibi ise Aydın Doğan

İstanbul'daki Hilton Oteli yönetimi Kongre Vadisi'nde yüksek sesle müzik yayını yapan İzzet Çapa'ya ait iki eğlence mekânını müşterilerini rahatsız ettikleri gerekçesiyle savcılığa şikâyet etti. Savcılık soruşturma başlattı.

İKİ MEKÂNI ŞİKÂYET ETTİ
Harbiye'de bulunan beş yıldızlı Hilton İnternational Otel müşterilerini rahatsız eden eğlence mekânlarından müstarip... Otel yönetimi, Kongre Vadisi'nde bulunan Arabesque ve Nahide Rüya Adası adlı mekânların yüksek seste müzik çalıp müşterilerini rahatsız ettiği için şikâyetçi oldu.

AZAMİ LİMİTİN ÜZERİNDE SES

Geçtiğimiz aylarda Haliç Çevre Analizleri Laboratuvarı'ndan uzman getirip ses ölçümü yaptıran otel yönetimi, mevzuatın öngördüğü azami limitlerin üzerinde yapıldığını belirleyip bu sonuçlarla belediyeye başvurdu. Belediye müzik yayınlarının dururulması yönündeki talebi reddedince Hilton idare mahkemesine başvurmaya karar verdi. Belediyeden gelen" ret" işleminin durdurulmamasıyla idare mahkemesine başvuran Hilton yönetimi, şimdi de müzik yayını yapan İzzet Çapa'ya ait iki mekanı savcılığa şikayet etti. Hilton, savcılığa verdiği dilekçede müşterilerinin rahatsızlığını ileri sürdü. Yapılan ölçümlerden bahsedilen dilekçede kamu sağlığını bozacak şekilde müzik yayını yapıldığı, bu durumun Türk Ceza Kanunu çerçevesinde suç olduğu belirtildi ve sorumluların iki yıl hapis istemi ile yargılanmaları için dava açılması talep edildi. Ses analizleri sonuçları da savcılığa sunuldu. Şikayet üzerine savcılıkça soruşturma başlattı. Savcılığı belirleyeceği bilirkişi kanalı ile bölgede ses ölçümü yapması bekleniyor.

DOĞAN VE ÇAPA KARŞI KARŞIYA
Şikâyette bulunan Hilton Oteli, Doğan Grubu bünyesindeki Ortadoğu Otomotiv'e ait... Arabesque ve Nahide Rüya Adası ise gece hayatının tanınan ismi İzzet Çapa'ya ait eğlence mekânları... Çapa'yı şikâyet eden Aydın Doğan, Trump Towers'ta bulunan Trump Alışveriş Merkezi'nin 2 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip teras alanının işletmesi için İzzet Çapa ile el sıkışmıştı. Trump Cadde adı verilen projenin yatırım bedeli 6 milyon olarak açıklanmıştı. Diğer taraftan İzzet Çapa ayrıca Hürriyet'in röportajcısı...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre Vadisi'nde müzik tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN