Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melis’ten iyi haber

Lösemi hastası Melis Akbaş’ın yaşamı için Almanya’dan uçakla İzmir’e gelen kemik iliğinin nakli 23.00 sularında başladı

Giriş Tarihi: 20.12.2013 09:42 Güncelleme Tarihi: 20.12.2013 09:42
EÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Savaş Kansoy, Profesör Doktor Serpil Aksoylar başkanlığındaki ekip, gün boyu nakil için hazırladıkları Melis'e ilik naklini sabahı beklemeden gerçekleştirmeye başladı. Ekibin başladığı kemik iliği naklinin kısa bir süre sonra bitmesi bekleniyor.

ALMAN DONÖRÜN KEMİK İLİĞİ MELİS'E NAKLEDİLİYOR

Melis'in ailesi, tam beş aydır önce Almanya, ardından ABD'de bulunan ancak daha sonra uygun olmadığı anlaşılan, son olarak yine Almanya'dan bulunan ve yüzde 90 oranında uygun olduğu anlaşılan kemik iliği hücrelerinin transferiyle yeniden yaşama dönmesini umutla bekliyor.
Uygun donörün bulunması için sosyal medyada başlatılan kampanyalar sonunda sevinçli haberin gelmesiyle rahat bir nefes alan Melis'in babası Bahadır Akbaş, operasyonun bitmek üzere olduğunu öğrendiklerini söyledi.

ÇOK MUTLUYUM, UMARIM 3 HAFTA SONRAKİ TARAMADA DA SIKINTI ÇIKMAZ

Baba Bahadır Akbaş, yetkililere ve kendilerine destek verenlere ve hekimlere minnettar olduklarını belirterek, duygularını, " Çok mutluyum. Moralimiz düzeldi. Kemik iliği gelince daha çok sevindik. Mutluyum, huzurluyum. İnşallah 3 hafta sonraki taramasında da sıkıntı çıkmaz" şeklinde dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melis’ten iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN