Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademi mezunu otoparkçılar geliyor

İstanbul'da artık 'İSPARK Akademisi' mezunu otoparkçılar görev yapacak. Otoparkçılar, ileri sürüş, halkla ilişkiler gibi konularda ders alacak

Giriş Tarihi: 23.12.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İSPARK, hizmet kalitesini yükseltmek ve personelini eğitmek için akademi kurdu. İSPARK Akademi'de, "Otopark ve Ulaşım Hizmetleri Sertifikasyon Eğitimi" adıyla program hazırlandı. Bu kapsamda, MEB ve İSMEK'ten sertifikalı olarak, 'Otopark Görevlisi', 'Otopark Yönetimi' ve 'Vale' konularında eğitim verilecek.

40 SAATLİK EĞİTİM

Akademi'de 'İletişim ve Halkla İlişkiler'den, 'İş Ahlakı Ve Etik Değerler'e, 'Temel Trafik Bilgisi'nden, 'İleri Sürüş Ve Park Teknikleri'ne kadar çeşitli dersler verilecek. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin 30'arlı gruplar halinde görecekleri 40'ar saatlik eğitimin ardından elektronik ortamda sınavları yapılacak. Sınavlarda başarılı olamayarak sertifika alamayan personelin kurumla ilişkisi kesilecek. İSPARK Akademi, danışmanlık hizmeti verdiği ülkelerde de otoparkçı yetiştirecek. Arnavutluk'un başkenti Tiran, Mısır'ın başkenti Kahire, Fas'ın başkenti Rabat'ta ile Marakeş şehirleri ve Pakistan'ın Lahor kentinde otopark sistemlerini hayata geçiren İSPARK, eğitimli personel istihdamına da katkı sağlayacak. İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, "Daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermek ve eğitim çalışmalarımızı kurumsal bir yapıya oturtmak için kurduğumuz İSPARK Akademi ile otoparkçılığın artık bir meslek haline dönüşmesini hedefliyoruz" dedi.

7 ARAÇLIK ALANA 48 ARAÇ PARK EDECEK
Bağcılar Belediyesi otopark sorununu akıllı otoparkla çözüyor. Poli Park (Elektronikmekanik Döner Katlı Otopark Sistemi) vatandaşların hizmetine sunulacak. 7 araçlık otopark alanına inşa edilecek otopark, 48 araç kapasitesine sahip olacak. Akıllı otoparkta işlemler otomatik olarak yapılabilecek. Araç sahibi bıraktığı aracını yeniden zemin katta sorumlu personelden alacak. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmak için teknolojiden faydalandıklarını ifade etti. Çağırıcı, Göztepe ve Demirkapı mahallelerine de katlı otopark inşa edeceklerini müjdeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademi mezunu otoparkçılar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN