Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağışlanan montun cebinden altın çıktı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir genç, eşi aracılığıyla kendine bir yardım derneği tarafından verilen montun içerisinde unutulan altınları sahibine teslim etti.

Giriş Tarihi: 23.12.2013 15:26 Güncelleme Tarihi: 23.12.2013 15:29
Beyşehir ilçesinde işçi olarak çalışan Şükrü Yılmaz, gönüllü olarak çalışan eşine Göl Feneri Derneği tarafından yardım olarak verilen montu havalar soğumaya başlayıp giydiğinde, cebinde 2 adet Ata altını olduğunu fark etti. Naylon poşet içerisinde montun cebinde yer alan altınların sahibine ulaşmaya çalışan Yılmaz, daha sonra Göl Feneri Derneği'ne giderek durumu bildirdi ve sahibinin bulunmasını istedi.

Göl Feneri Derneği Başkanı Hasan Takavcı, montu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağışlayan Abdullah Özgürel ile yardım olarak montun verildiği Şükrü Yılmaz'ı derneğin aşevinde bir araya getirdi. Takavcı, ulvi bir davranış sergilediğini belirttiği Şükrü Yılmaz'a teşekkür ederken, kendilerine iade edilen altınları sahibi olan Abdullah Özgürel'e teslim etti.

Takavcı, derneğe ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ayda ortalama 10 bin parça giyim malzemesi geldiğini ifade ederek, 'Biz bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Abdullah Bey'in montu da yaklaşık 3 ay önce derneğimize verilmiş. 15-20 gün sonra beyefendi gelerek, montun cebinde 2 tane Ata altın olduğunu söyledi. Görevlilerimiz bağışlanan bu elbiseler içerisinde araştırdılar, ama montun bir ihtiyaç sahibine verilmesi üzerine bulamadılar. Derneğimizde gönüllü olarak çalışan bir bayana yardım olarak verilen montu, havalar soğuyup eşi giyince durum ortaya çıkıyor. Sağ olsunlar altınları bulup getirip teslim ettiler. Bu davranışından dolayı Şükrü kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla asgari ücretle geçinen, dar gelirli bir kardeşimiz ama altınları bulunca hiç tereddüt etmeden sahibine teslim edilmek üzere bize getirdi' diye konuştu.

Bağışlanan montun cebinde unutulan altınlarına kavuşan Abdullah Özgürel, gence teşekkür ederken, 'Dünyada böyle insanlar da varmış' dedi. Özgürel, montunun eşi tarafından içerisindeki altınlar fark edilmeden bağışlandığını belirterek, 'Derneğe sonra müracaat ettik ama bulamamıştık. Allah razı olsun kendilerinden' diye konuştu.

Montun içerisindeki altınları sahibine teslim edilmek üzere Göl Feneri derneğine getiren Şükrü Yılmaz ise, 'Montun içerisinde gizli bir bölme var. Orada fark ettim. İadesini yaptık, huzurluyum ve vicdanen rahatım' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağışlanan montun cebinden altın çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN