Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'O adama' 100 bin liralık dava açtı

Eşinin işyerindeki müdürüyle yaşadığı ilişkiyi fotoğraflarla kanıtladı. Boşanma davası açtı. Dava sonuçlanıncaya kadar çocuğunun velayet hakkını aldı. Öteki adamdan "psikolojik çöküntü yaşadığı" gerekçesiyle 100 bin TL tazminat istedi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne avukatı aracılığıyla dava açan M.D.'nin dilekçesindeki iddialara göre, M.D. ile eşi S.D., 2 yıllık bir arkadaşlıklarının ardından 2009 'da evlendi. 2011'e kadar mutlu bir şekilde yaşayan çiftin evliliği çocuklarının dünyaya gelmesiyle aniden değişti. 'Kilo aldım, formum bozuldu' diye yakınan S.D. birkaç ay süt verdiği bebeğine süt vermeyi kesti. Ardından göğüs estetiği yaptırdı.

'ARTIK SENİ SEVMİYORUM'
Bir tütün firmasında çalışan S.D., 7 ay önce kocası M.D.'ye "Artık seni sevmiyorum" deyip acilen boşanmak istediğini söyledi. Evliliğini kurtarmaya çalışan M.D. ise 'ilişkileri düzelir' umuduyla bekledi. S.D., Haziran başında M.D.'ye iş seyahati için Samsun'a gitmesi gerektiğini belirterek evden çıktı. Bir gün sonra geri dönen S.D., tekrar Samsun'a gitmesi gerektiğini kocasına anlattı. O gece eşine telefonla bir türlü ulaşamayan M.D., havayolu şirketinin internet sitesinde o gün Samsun'a uçak olmadığını öğrenince şoke oldu. İki hafta sonra bu kez iş seyahati için İzmir'e gideceğini ve 3 gün otelde kalacağını söyleyerek evden ayrılan eşinin kendisini aldattığından şüphelenen M.D., karısını bir dedeftif gibi izlemeye başladı. Kocasının kendisini takip ettiğinden habersiz olan S.D., çalıştığı işyerinde müdür olan sevgilisi F.Y.'yle bir restoranda buluştu. M.D. karısının sevgilisiyle olan samimi pozlarını görüntüledi. Ertesi gün S.D. bir taksiyle Sarıyer'de bir otele gitti. Dışarda bekleyen M.D., karısını gece ilerleyen saatlerde sevgilisiyle dışarıya çıkarken görüntüledi. M.D., aile mahkemesinde boşanma davası açıp, elindeki görüntüleri mahkemeye delil olarak sundu. Dava sonuçlanıncaya kadar bebeğin velayeti babaya verildi. M.D., eşinin sevgilisi F.Y.'ye 100 bin liraLIK manevi tazminat davası açtı. F.Y.'nin avukatı, "Müvekkilimin aile birliğini yıktığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır. Davanın reddini istiyoruz" dedi. Ancak S.D.'nin F.Y.'yle otelden çıkış görüntüleri ile bazı fotoğraflar dosyaya kondu. M.D.'nin avukatı, S.D. ile F.Y.'nin cep telefonları dökümlerini istedi. Mahkeme, tarafların duruşmada dinlenmesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O adama' 100 bin liralık dava açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN