Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarılarla dolu hayat köprüde son buldu

Giriş Tarihi: 24.12.2013

Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi İsmail Arı (30) Boğaz'da canına kıydı. Daha önce intihara kalkıştığı öğrenilen genç, eğitim hayatı ve akademik kariyerinde başarıdan başarıya koşuyordu

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne dün sabah taksi ile gelen Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi İsmail Arı (30) köprüden atlayarak intihar etti.

YATILI TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Eskişehir'de bir ay önce psikolojik sorunları nedeniyle yatılı olarak tedavi gören ve daha önce 2 kez intihara kalkışan Arı, taksiciye Anadolu yakasına geçmek istediğini söyledi. Arı, köprüde trafiğin yavaşlaması üzerine rahatsızlandığını belirterek aracı durdurup aniden korkuluklara doğru koşarak aşağıya atladı.

VATANDAŞ DENİZDE GÖRDÜ

Sahilde spor yapan vatandaşlar, denizde bir ceset görerek polise haber verdi. Deniz polisi, Arı'nın cesedini Aşiyan açıklarından Bebek iskelesine çıkarttı. Arı'nın kimliği üzerindeki okul kmliğinden tespit edildi. Okuldaki çalışma arkadaşlarına ulaşan polis, cesedin teşhisi için arkadaşlarını olay yerine çağırdı. Savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

12 YILLIK BAŞARI ÖYKÜSÜ
Arı'nın birçok başarılı çalışması ve araştırması vardı. Dergi makaleleri ve uluslararası konferans ve çalıştaylarda bildiri yayınlamış, birincilikler elde etmişti. Arı'nın eğitim yaşamı boyunca elde ettiği bazı dereceler: 2001 ÖSS Türkiye 318'incisi... 2005 ALES Türkiye 348'incisi... 2006 Lisans onur derecesi... 2006 Mümin Tansever Kulüp Aktiviteleri Ödülü... 2008 ALES Türkiye 41'incisi... 2008 Yüksek lisans birincisi... 2009 Karlsruhe-Almanya için bir dönemlik DAAD araştırma bursu... SİU ve IEEE 2013 En İyi Bildiri birincilik Ödülü...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarılarla dolu hayat köprüde son buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN