Bir başkadır benim memleketim

Dört köşesinde her an farklı bir mevsimi yaşayabileceğiniz yurdumuzda çekilen fotoğraf kareleri yine bu şarkı sözünü hatırlattı. Doğu'da -35 derecelere varan sıcaklıklar her şeyi dondurdu. Mersin'de yağmur duası yapıldı. Muğla'da deniz ve güneş keyfi vardı

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimlerinden olan Van'ın Çaldıran ilçesinde, hava sıcaklığının gece sıfırın altında 35 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz etkiliyor. Köyde kurutmak için asılan çamaşırlar buz tutuyor. Sibirya soğuklarının etkisi altındaki Doğu Anadolu'da en düşük sıcaklıklar Kars'ta -23, Erzurum'da -17, Erzincan'da -15, Iğdır'da -13 olarak ölçüldü.

Mersin'in Silifke ilçesinde aralık ayının sonlarına gelinmesine karşın yağış olmaması nedeniyle zor durumda kalan çiftçiler yağmur duasına çıktı. Her yıl yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınlarından şikâyetçi olan Göksu ovası köylülerinın bu kez yağmur duası yapması şaşırttı. Duayı, Silifke Müftüsü Bekir Kaplan yaptırdı. Dua sonrası 80 kurban kesildi.

Van Gölü'ne 25 kilometre uzaklıktaki Bitlis'teki doğal tatlı su gölü Nazik, soğuk havanın etkisiyle buz tuttu. Donan gölün çevresinde bulunan köydeki çocuklar ise tehlikelerine rağmen donan göl üzerinde kayak yaparak kışın tadını çıkarıyor. Öte yandan İzmir'deki 'Bitlis Tanıtım Günleri' için, Süphan Dağı'ndan alınan 1 ton kar kamyonla Bitlis'ten İzmir'e götürüldü.

Hava sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Muğla Bodrum'da vatandaşlar güneşi, denize girerek değerlendirdi. Deniz suyu sıcaklığının 19 derece olduğu Bodrum'da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar Kumbahçe, Paşatarlası sahillerinde yoğunluk oluşturdu. Bazıları denize girdi, bazıları kafe ve restoranlarda oturarak vakit geçirdi, bazı vatandaşlar da balık tuttu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir başkadır benim memleketim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN