Bu taksiye şehit aileleri ücret ödemiyor

Sakaryalı bir taksi şoförü, örnek bir davranışa imza attı.

Giriş Tarihi: 26.12.2013 10:47
Aracına binen şehit ailelerinden tek kuruş ücret almayan taksici Tayfun Servet, yakın bir arkadaşının şehit düşmesinin ardından böyle bir karar aldığını belirtti.

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında faaliyette bulunan VIP Taksi Durağında Harun Sargın'a ait takside şoförlük yapan Tayfun Servet, şehit ailelerinin yanında olduğunu göstererek örnek bir projeyi hayata geçirdi. Altı senedir şehit ailelerinden tek kuruş almadan gidecekleri yere götürüp getiren taksici çevresinden de olumlu tepki alıyor. Askerdeyken yakın bir arkadaşının şehit olması üzerine böyle bir projeyi hayata geçirmek istediğini belirten Tayfun Servet, taksinin sahibi Harun Sargın'ın da desteğiyle şehit ailelerinden ücret almamaya başladıklarını ve bu uygulamayı 6 senedir sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini anlattı.

Yaptığı uygulama nedeniyle çevresinden takdir toplayan Tayfun Servet, "Şehit aileleri hep maddi durumu olmayan insanlardan çıktığı için şehir ailelerini ücretsiz olarak yer, şehir fark etmeden ücretsiz taşıyorum. Askerdeyken yakın bir arkadaşımın şehit olması üzerine böyle bir karar aldım. Bu olay tuzu biberi oldu. Bunu düşünerek araba aldım ve şuan sıkıntısız çalışıyorum" dedi.

Çevreden aldığı tepkilerin gayet güzel olduğunu anlatan Servet, sözlerini şöyle tamamladı: "Herkes diyordu bende yapacağım diye ama düşünmekle olmuyor. Düşünen insanlarla olmuyor, ben düşündüm ve yaptım. Şehit aileleri arabaya bindiği zaman yazılı bir belge istiyorum. Dolandırıcılık için ücret vermeden şehit ailelerini kullananlar var. Bende bundan dolayı yazılı bir belge istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu taksiye şehit aileleri ücret ödemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN