Engelli Sümeyra'dan her gece Başbakan'a dua...

Giriş Tarihi: 26.12.2013

Başbakan, Konya'da yanına gelip fotoğraf çektiren spastik engelli Sümeyra'dan dua etmesini istemiş. Kızın ailesi, "Sümeyra'nın duası her bedduayı bozar" diyor

Konya'nın Meram ilçesinde yaşayan Adem ve Havva Yıldız çiftinin 3 çocuğundan biri olan Sümeyra'nın (29) doğumdan sonra sarılığa bağlı olarak beyninde hasar oluştu. Kolları ile bacaklarını kullanamayan ve konuşma güçlüğü çeken Sümeyra şu anda 29 yaşında ve yüzde 92 engelli raporu var. Kızına okuma-yazma öğrettiğini anlatan anne Havva Yıldız, "29 yıldır onu aramıza alıp uyuruz. Yıllardır onu bebek arabasında taşıyoruz. Ama ona bakmak bize hiç zor gelmiyor" dedi.

'HAYALİ GERÇEK OLDU'
Kızının günlük gazeteleri takip ettiğini söyleyen baba Adem Yıldız ise, "Sümeyra, Başbakan Erdoğan'ı çok seviyor. Kanallarda sadece Erdoğan'ı arar. O çıktığında kimseyi konuşturmaz ve pür dikkat dinler. Yıllardır Başbakan'la fotoğraf çektirmek için bize yalvarıyor. Başbakan Erdoğan'ın törenler için Konya'ya geleceğini öğrenince yanına gitmek istedi. Biz de onu kırmadık ve Şeb-i Arus törenlerine gittik" diye konuştu. Biletleri olmadığı halde Şeb-i Arus törenlerini izleme fırsatı bulduklarını ve kızının en büyük hayalinin gerçek olduğunu söyleyen Adem Yıldız şöyle devam etti: "Törenden sonra korumalar müsaade edince Başbakan'ın yanına gittik. Başbakan, eşi Emine Hanım ile birlikte halimizi, hatırımızı sorup, bir isteğimiz olup olmadığını sordu. 'Kızım sizi çok seviyor ve fotoğraf çektirmek istiyor' dedim. Hemen fotoğraf çektirdi. Bir de kızıma 'Bize dua et' dedi." Fotoğrafların kendilerine ulaşmasının ardından kızının çok mutlu olduğunu söyleyen anne Havva Yıldız da sözlerini, "Başbakan kızımın yüzünü güldürdü ya o bize yeter. Kızım o günden beri her gece uyumadan önce Başbakan'a dua ediyor. Allah onun duasını kabul eder. O beddualar da boşa çıkar" diye tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli Sümeyra'dan her gece Başbakan'a dua...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN