Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eleşkirt-Tarabya iyilik hattı

Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, Eleşkirt Yelkesen İlkokulu öğrencilerinin resim çizerek anlattığı yeni yıl isteklerini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ağrı Yelkesen İlkokulu öğrencileri, yeni yıl isteklerini Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine resimlerle anlattı. Özel okuldaki öğrenciler resimlerdeki istekleri, onlara hediye etti. Tarabya İngiliz Okulları'nda yürütülen "Dilekler Gerçek Oluyor" başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ağrı Eleşkirt'te Yelkesen İlkokulu arasında 1400 kilometrelik bir iyilik hattı kuruldu. Ağrı'da görev yapan bir öğretmen vasıtasıyla Yelkesen İlkokulu'nda eğitim gören öğrencilerin yeni yıl istekleri soruldu. Üç derslikten oluşan okulda eğitim gören 63 öğrenci, yeni yıl dileklerini içeren resimler yaptı.

BÜYÜK BULUŞMA PAZARA

Kış şartlarının ağır yaşandığı bölgede yaşayan öğrencilerin bazıları eldiven, mont, bot isterken, bazıları da kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi talep etti. Tarabya'daki özel okula ulaşan mektuplar, öğrencileri, öğretmenleri ve velileri duygulandırdı. Öğrencilerin yaptığı resimler tek tek zarflara konularak okuldaki yılbaşı ağacına asıldı. Tarabya İngiliz Okulları'ndaki öğrenciler, Ağrı'daki çocuklar tarafından çizilmiş resimlerin olduğu zarfları çekti. Öğrenciler zarftan çıkan istekleri yerine getirirken, Okul Aile Birliği de Yelkesen İlkokulu'nun bazı temel ihtiyaçlarını karşılama kararı aldı. İngiliz Okulları öğrencileri, önümüzdeki pazar günü Tarabya'dan Eleşkirt'e giderek hem hediyelerini dağıtacak hem de küçük arkadaşlarıyla tanışacak.

'AYAKKABIM OLSUN İSTİYORUM, ÇÜNKÜ AYAKLARIM ÇOK ÜŞÜYOR'
Ağrı'daki minik öğrenciler, istekleriyle birlikte duygularını şöyle anlattı:
Büşra Çelik (7): Bu yıl oyuncak bilgisayarım olsun istiyorum. Sesleri çıkan ışıklı bir bilgisayar. Benim hiçbir zaman böyle bir şeyim olmadı.
Berivan Çelik (7): Yeni yılda oyuncak bebek ve kitap istiyorum. Yaşadığımız yerde böyle şeyler almak çok zor. Ben bebeğimle oyun oynamak istiyorum.
Berfin Öztürk (11): Yeni yılda Barbie'nin çantasından, ayakkabısından ve elbisesinden istiyorum. Bunları hep televizyonda gördüm ve benim üzerimde nasıl duracağını hep hayal ettim.
Baran Çelik (11): Yeni yılda dileğim uzaktan kumandalı arabam olması. Benim hiç böyle bir oyuncağım olmadı. Arkadaşlarımla birlikte oynadığımı hayal ediyorum.
Dilan Öztürk (10): Bu yıl çantamın ve ayakkabımın olmasını istiyorum. Çünkü ayaklarım çok üşüyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eleşkirt-Tarabya iyilik hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN