Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk oğlunu töre aldı diğeri de aynı yaşta kansere yakalandı

K.Maraş'ta 2 oğlundan birini töre cinayetine kurban veren baba, ağabeyiyle aynı yaşa gelen küçük oğlu Mehmet'e de kanser teşhisi konulmasıyla yıkıldı

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yaşayan Mehmet (44) ve Meral Özden (43) çiftinin iki erkek çocuğundan büyüğü olan Uygun Özden, bir düğünde tanıştığı Şanlıurfalı 19 yaşındaki Fahriye K. ile aşk yaşamaya başladı. Ancak Fahriye'nin ailesi kızlarını amcasının oğlu ile evlendirmeye karar verdi. Bunun üzerine ikili kaçarak evlendi.

'BU NASIL KADER'
Resmi nikâh kıyan çift, 2011'in temmuz ayında Göksun ilçesinde katıldıkları bir düğün dönüşü silahlı saldırıya uğradı. Uygun, henüz 23 yaşında hayatını kaybetti. Yıkılan aile, ağabeyi öldürüldüğü tarihlerde askerde olan diğer oğulları Mehmet Turan Özden'e daha sıkı sarılarak teselli buluyordu. Ancak son dönemde sık sık bel ağrılarından yakınmaya başlayan Mehmet Turan'a, 4 ay önce gittiği hastanede konulan teşhis aileyi ikinci kez yıktı. Doktorlar, 23 yaşındaki Özden'in kanser olduğunu, tümörün yayıldığını söyledi. Kayseri Erciyes Üniversitesi Onkoloji Bölümü Yoğun Bakım Ünitesinde 4 aydır tedavi altında tutulan oğlunun başından bir an olsun ayrılmayan baba, "Ona, 'El ele çıkacağız buradan oğlum' diyerek moral veriyoruz. Ama içimiz kan ağlıyor. Çınar gibi, mavi gözlü bir oğlumu evlendikten 22 gün sonra toprağa verdim. Tutunacak tel dalımız bu oğlumdu. O da şimdi kökü kurumuş bir ağaç gibi her gün adım adım çürüyor" diyerek gözyaşı döküyor. Hasta yatağında SABAH'a konuşan Mehmet ise şunları söylüyor: "Kendim için değil anne babam için üzülüyorum. Bu nasıl bir kader anlayamadım. Ağabeyim 23 yaşında törenin kurbanı oldu. Ben 23 yaşında kanser kurbanı oldum. Benim de hayallerim, umutlarım vardı. Oğlum olursa ağabeyimin adını ona verecektim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk oğlunu töre aldı diğeri de aynı yaşta kansere yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN