Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 28.12.2013 10:08 Güncelleme Tarihi: 28.12.2013 10:32
Yapılan son değerlendirmelere göre; Güney Ege ile Batı Akdeniz kıyıları ile akşam saatlerinden itibaren Akdeniz bölgesi, Gece saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun güney ve batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağşlı, İç Anadolu'nun güney ve Batısı, İç Ege ve Akdeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bugün (Cumartesi) kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile birlikte Antalya'nın batısı (Kemer, Kumluca, Finike, Kale, Kaş) ve Muğla kıyılarında (Bodrum, Milas, Datça, Marmaris), akşam saatlerinden itibaren Antalya'nın merkez ve kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle güney ve güneydoğu, zamanla güneydoğu kesimlerde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile birlikte Antalya'nın batısı (Kemer, Kumluca, Finike, Kale, Kaş) ve Muğla kıyılarında (Bodrum, Milas, Datça, Marmaris), akşam saatlerinden itibaren Antalya'nın merkez ve kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), zamanla kısa süreli fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (pazar)sabah saatlerinde Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir,Burasa, Bilecik relerinin kısa süreli yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneybatı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Güneyi ile akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla kıyılarında (Bodrum, Milas, Datça, Marmaris, Fethiye, Dalaman) çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), zamanla kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Batısı ile zamanla bölge parçalı ve çok bulutlu, Antalya'nın Kemer, Kaş, Kale, Finike ve Kumluca ilçeleri ile zamanla il geneliakşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı,iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Kemer, Kumluca, Finike, Kale ve Kaş çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Antalya'nın merkez ve batı ilçlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve yarın (Cumartesi) kısa süreli fırtına (50-70 Km/S) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla güney ve batı kesimlerinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Konya, Karaman çevreleri ile zamanla Ankara, Niğde, Aksaray ve Eskişehir çevrelerinin karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN