Müge Anlı 40 yıllık anne-oğul hasretini sona erdirdi

Giriş Tarihi: 28.12.2013
Almanya'nın Bielefeld kentinde yaşayan Jörg Adamietz, kendisini Hollanda'da terk eden annesini 40 yıl sonra buldu. Anne- oğul Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında buluştu. Jörg Adamietz, 40 yıl önce 24 Ocak 1973'te Almanya'da işçi olarak çalışan 33 yaşındaki Fatma Tüvür'ün oğlu olarak dünyaya geldi. Annesi oğluna Sedat ismini verdi. Ancak o tarihte 33 yaşında olan Fatma Tüvür, evlilik dışı ilişkiden olan oğlunu 3 haftalıkken Almanya Bielefeld'de bir aileye evlatlık verdi. Bir hafta sonra vazgeçip oğlunu o aileden aldı. Ama kısa bir süre sonra oğlunu bu kez Hollanda'da bir tren istasyonuna bıraktı. Polisler çocuğu alıp yuvaya götürdü. Bu olay Hollanda basınına da yansıdı. Bir Alman aile çocuğu evlat edindi. Adı Jörg Adamietz oldu. Aile, Jörg 9 yaşına girince ona Türk bir aileden evlat edindiklerini söyledi. Üvey babasının nakliye şirketinde çalışan Jörg, 40 yıl sonra gerçek annesini bulmaya karar verdi. Jörg Adamitez, SABAH Avrupa'ya hikâyesini anlatıp yardım istedi. SABAH'ta yayınlanan haber ses getirdi. Müge Anlı Jörg'ü ekrana çıkardı. Annesi ilk 10 dakika içinde bulundu. Mersin'de yaşayan anne Fatma Tüvür, dün uçakla İstanbul'a geldi ve Jörg 40 yıl sonra annesine kavuştu. Stüdyoda gözyaşları içinde birbirlerine sarılan anne-oğul 40 yılın hasretini giderdi.

'KOMŞ UYA EMANET ETMİŞTİM '
Anne Fatma Tüvür, Jörg'ün babasının Almanya'da işçi olarak çalışırken tanıştığı Mehmet Üvüz olduğunu açıkladı. Bunun üzerine Mehmet Üvüz, canlı yayına telefonla bağlandı. Bir oğlu olduğunu şimdi öğrendiğini belirten Üvüz, şaşkın olduğunu ve oğluyla tanışıp konuşmak istediğini söyledi. Yayından sonra yaşadıklarını anlatan anne Fatma Tüvür ise şunları söyledi: "Hastanede doğum yaptım ama tektim çaresizdim o yüzden evlatlık vermeye karar verdim. Ama ciğerim yanıyordu vazgeçtim geri aldım. Bir sabah işe gitmeden önce çocuğumu çok güvendiğim yan komşuma emanet ettim. Akşam geldiğimde ne komşum evindeydi ne de 1 aylık bebeğim. Kadını arayamadım ve o acıyla Türkiye'ye döndüm. Nikâhsız yaşadığım hayat arkadaşımda beni bırakıp gittiği için ona hamile olduğumu söylemedim. Sonra Türkiye'ye geldim. Burada evlendim dört çocuğum oldu. Şimdi Mersin'de kızımla birlikte yaşıyorum. Dün aldığım telefonla şoke oldum. Bana oğlumun beni aradığını ve şu anda İstanbul'da olduğunu söylediler. Heyecandan ne yapacağımı şaşırdım."

SARILINCA PİŞMANLIĞIM ARTTI

Oğlunu bulduğu için çok mutlu olduğunu ve ona yaşattıkları için çok da pişman olduğunu söyleyen anne Tüvür, "Oğlumu bulduğum için ona kavuştuğum için çok mutluyum. Yıllarca içimde büyüyen acım dindi. Oğluma sarılınca pişmanlığım daha da arttı. Keşke bırakıp gitmeseydim çocuğumu. Kalbimin deli gibi çarptığını hissettim. Dizlerimin bağı çözüldü. Oğlumu ölmeden gördüğüm için çok mutluyum" diye konuştu. Yıllardır hasretini çeken anne Fatma Tüvür, oğlunu alıp Mersin'e gidecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müge Anlı 40 yıllık anne-oğul hasretini sona erdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN