Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin 7’inci yüz nakli ameliyatı başladı

Türkiye’nin 7'nci kısmi yüz nakli operasyonu, Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından başlatıldı.

Giriş Tarihi: 28.12.2013 15:18 Güncelleme Tarihi: 28.12.2013 15:33
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'nin 7'nci kısmi yüz nakli operasyonu, Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından başlatıldı.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde zehirlenme sebebiyle kaldırıldığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Ali Emre Küçük'ün yüzü 21 yaşındaki Recep Kaya'ya naklediliyor.

Bu gece yarısı saat 01.00'de Antalya'dan Edirne Trakya Üniversitesi'ne giden Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, nakil olacak yüz için operasyona katıldı. Nakledilecek yüzü alan Prof. Dr. Özkan, hava ambulansıyla Antalya'ya geldi. Saat 12.30'da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gelen Prof. Dr. Ömer Özkan, Recep Kaya'nın hazırlıklarının yapıldığı ameliyathaneye geçti.

Prof. Dr. Özkan, hastane girişinde gazetecilere Edirne'deki operasyonun iyi geçtiğini ifade ederken, nakil operasyonuna geç kaldığını söyledi.

Operasyonun 6 saat içinde tamamlanması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin 7’inci yüz nakli ameliyatı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN