Umut şifayı Samsun'da arıyor

2008 yılında bir arabanın altında kalarak yaralanan Rus gence altı yıldır karşılıksız bakan Gülsüm Kabadayı tedavi için Umut ile birlikte ambulans uçakla Samsun'a geldi.

Giriş Tarihi: 29.12.2013 16:44
Antalya'da geçirdiği kaza sonucu kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi yoğun bakımındayken hiçbir yakını gelmeyen ve akrabası bulunamayan kimliksiz gence, aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı sahip çıkmış, kimliksiz gence hastanede 'Umut' ismi verilirken, dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yardımıyla kimlik çıkartılmış ve 'Mustafa Öz' ismi konulmuştu. 6 yıldır Umut'a karşılıksız bakan Gülsüm Kabadayı, Umut ile birlikte bir umut için Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçak ile bugün Antalya'dan Samsun'a geldi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda 112 Ambulans Servisi ekipleri tarafından ambulansla tedavisi için Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne getirilen Umut, tedavi altına alındı. Umut ile birlikte ambulans uçak ile samsun'a gelen Türkiye'nin "Gülsüm Ana" diye tanıdığı Gülsüm Kabadayı, Samsun'da olmaktan duyduğu mutluluğu sevinç gözyaşı dökerek anlattı. Samsun'da Umut'u tedavi ettirmeyi ve hasta tedavi edecek doktorların ismine kadar rüyasında gördüğünü söyleyen Gülsüm Kabadayı," Çok şükür samsun'a geldik. Herkese çok teşekkür ediyorum. Önce Antalya Milletvekili Gökçen hanıma, Sağlık Bakanımıza, 112 servisimize ve sayın valimize çok çok teşekkür ediyorum. Biz buraya ulaştık. Romatem'in sahibi Köksal bey sayesinde buraya geldik. Çok mutluyuz. Bu duyguyu kelimelerle ifade edemem. Rabbim her zaman mazlumların yanındadır. Umut bir mazlum ve dualar kabul oldu ve biz buraya geldik. Buradan iyi olup gideceğiz. Ben buna inanıyorum artık. Çünkü birçok engelleri aştık. 6 yıl oldu, dile kolay. O kadar mutluyum ki bu duygu kelimelerle anlatılmaz" derken sevinç gözyaşları döktü.

Umut ile Ruslar'ın da ilgilendiğini hatırlatan Gülsüm Kabadayı, "Buraya kadar geldiyksek kesin bir sebebi var.Bütün dünya buna şahit olacak. Sabrın, sevginin ve merhametin gücünü Rabbim bize gösterdi. Buna da herkes inanacak" diye konuştu.Hastanelere yatışı yapılan Umut'u muayene eden Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Orhan Karadeniz," Umut trafik kazası sonucu felç olmuş durumda. Bir takım eklemsel problemleri gelişmiş. Bazı eklemlerde şekil bozukluğu var. Biz bugünden itibaren artık Umut'a tedavi planlayarak rehabilitasyona başlayacağız. Bu tip hastalar için rehabilitasyonda belli hedeflerimiz var. Hedefimizde önce hastayı yataktan kurtarmak, ayağa kaldırmak, yürütmek ve merdiven çıkarmak şeklinde. Bunlar yavaş yavaş olacak.

Umut'daki işimiz uzun sürecek. İnşallah bir takım şeyleri başaracağımızı düşünüyorum. Umut'un şuan ki sol dirseği ile el beleklerinde sıkıntı var. Kalçanın bir tanesinde protez var. Kalçalar hareketsizliğe bağlı kısıtlanmış. Dizlerinde kısıtlanmalar var. Ayak bileklerinde sıkıntıları var. Planlarımız önce yumuşak doku tedavisinin ardından diğer tedavilere geçmek. Uzun bir sürece ihtiyacımız var. Umut ne zaman düzelecek bunu zaman gösterecek. Ancak, bizim hedefimiz Umut'un bu hastaneden yürüyerek göndermek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut şifayı Samsun'da arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN