300 bin TL'lik altın elbiseye 8 alıcı

Kahramanmaraşlı bir kuyumcunun ürettiği 78 bin parça altından oluşan 3 kilogram ağırlığındaki elbiselerden 8 kişi satın aldı

Giriş Tarihi: 30.12.2013
Kahramanmaraşlı kuyumcu Ahmet Atakan, kimsenin cesaret edemediği tasarımlar yapıyor. Yöresel takılara ağırlık verdiklerini, 6 ay önce de altın elbise tasarlamaya başladıklarını anlatan Atakan, son tasarımlarının da 22 ayar altından oluştuğunu dile getirdi. 78 bin parça altından yapılan 3 kilogram ağırlığındaki elbiseyi 7 ustanın tek tek işleyerek 15 günde ortaya çıkardığını söyleyen Atakan, "Elbisenin şu andaki fiyatı 300 bin lira" dedi.

'SATAMAYIZ DEDİK AMA...'
Altın kasalarında sakladıkları elbise satışının gayet iyi gittiğini anlatan Ahmet Atakan, "Satamayız dedik ama satışı da güzel oldu. Şu ana kadar 8 tane sattık. Siparişlerimiz var. Bu yıl sonuna kadar da toplam 10 tane altın elbise satmış olacağız." dedi.

KİLOLUYSANIZ 400 BİN LİRA

Müşterileri gizli tuttuklarını ancak talebin daha çok iş adamları ve aşiret ağalarından geldiğini dile getiren Atakan, elbisenin uzunluğuna, giyecek kadının kilosuna göre elbise fiyatının değiştiğini ifade etti. Atakan, altın elbiseyi giyecek kadının ölçüsüne göre çalıştıklarına da işaret ederek, "Terzi edasıyla ölçü alıp üretim yapıyoruz. Ablalarımız biraz kiloluysa malzeme daha fazla gidecek. 300 bin liralık fiyat 400 bin liraya çıkacak" diye konuştu.

"NİŞAN ELBİSESİ OLUYOR ARAPLAR'A SATACAĞIZ"
Kadınların altın elbiseye bayıldığını da söyleyen Atakan, "Sokakta giyilecek elbise değil, insanlar giymese bile bu ürüne sahip olmak istiyor. Düğün veya nişan elbisesi olarak da sattık" dedi. Atakan, şubat ayından sonra Arap ülkelerine de altın elbise satmaya hazırlandıklarını vurguladı.Yılbaşına yetişmesi için 2 elbise daha tasarladıklarını anlatan Atakan, "Yılbaşına yetişmesi için de 2 elbise siparişimiz var, sanıyorum yeni yıl hediyesi olarak düşünüldü. Biz de en kısa sürede hazırlayıp siparişimizi teslim edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 bin TL'lik altın elbiseye 8 alıcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN