Umut hastaneden yürüyerek çıkacak

Giriş Tarihi: 30.12.2013 16:39 Güncelleme Tarihi: 30.12.2013 16:40

Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası komaya giren Rus genç Umut'un "yürüme umudu" ile rehabilitasyon tedavisine Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde başlandı.

Geçirdiği trafik kazası sonrası komaya giren ve kamuoyunda "Umut" olarak bilinen gencin 5 yıldır bakımını üstlenen ve dün Umut'u ambulans uçakla Samsun'a getiren Gülsüm Kabadayı, evladı olarak gördüğü Umut'u yalnız bırakmıyor.

Kabadayı yaptığı açıklamada, Umut'un tedavisi sonrasında hastaneden yürüyerek çıkacağına inandığını söyledi.

Bu sabah yapılan tetkiklerde Umut'un durumunun çok iyi olduğunun belirtildiğini ifade eden Kabadayı, "Dün, Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla geldiğimiz Samsun'da doktorlar tarafından çok sıcak karşılandık. Umut'un bu sabah filmleri çekildi, fizik tedavi gördü. Sonuçları bence çok güzel, sevindirici. İnşallah uygulanan tedavi ile Umut önce oturabilecek daha sonra hastaneden yürüyerek çıkacak. Ben inanıyorum" dedi.

Umut'un hastaneden yürüyerek çıkacağını çok inandığını yineleyen Kabadayı, "Umut çok hırslı bir çocuk. Ben onu otuz kilo ile aldım. Hep onunla konuştum. Sevgimi, emeğimi, sabrımı ona verdim. Umut da anlıyor her şeyi. İnşallah elinden geleni yapacak, biz buradan yürüyerek çıkacağız" diye konuştu.

Kabadayı, bütün dünya annelerinin din, dil, ırk ayrımı olmadan kendilerine dua ettiğini de sözlerine ekledi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Orhan Akdeniz ise Umut'un boyundan aşağı felç olduğunu, yapılacak rehabilitasyon ile öncelikle Umut'u kaslarını güçlendirip oturabilir seviyeye getirmek, ardından da yürütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Dr. Akdeniz, Umut'un ilk tetkiklerini yaptıklarını ve bu sonuçlara göre 15-20 günlük rehabilitasyonun ardından Umut'un yürümesiyle ilgili yeni hedefler belirleyeceklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut hastaneden yürüyerek çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN