Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 31.12.2013 07:21 Güncelleme Tarihi: 31.12.2013 07:30

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyıları, Bursa ve Balıkesir'in kuzey çevreleri ile sabah ilk saatlerde olmak üzere Tekirdağ'ın doğusu, Samsun ve Erzincan çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimler
RÜZGAR: Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara' da kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Sakarya ve Kocaeli, Bursa ve Balıkesir'in kuzey çevreleri ile sabah ilk saatlerde Tekirdağ çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimleri ile sabah ilk saatlerde Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu karadeniz kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ile sabah ilk saatlerde Erzincan çevrelerinin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN