Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berk bebek mezarlıkta 'kimsesiz' değil

Giriş Tarihi: 1.1.2014

Kurban Bayramı'nda annesi evde yalnız bıraktığı için açlık ve susuzluktan ölen Berk bebeğin mezarı ziyaretçi akınına uğruyor

Berk bebeğin yürek yakan öyküsü, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinden 21 Ekim günü yansıdı Türkiye gündemine. Sınıf öğretmeni Seçil Müge Doğanay (34), evlilik dışı yaşadığı ilişkiden dünyaya getirdiği 2 aylık bebeğini evde yalnız başına bırakarak, 9 günlük Kurban Bayramı tatili için Hatay'daki ailesinin yanına gitti. Yanlarını yastıkla desteklediği yatağa bir de mama hazırlayıp bırakan anne döndüğünde, oğlu açlık ve susuzluktan çoktan ölmüştü. Bebeğin hareketsiz durduğunu ve mama yemediğini gören anne öğretmen anne, onu hastaneye götürdü. Bebeğin öldüğü belirlenince durum polise bildirildi. İfadesinde, "Polis sevgilimle ilişkiden hamile kaldım. Bebekle ailemin yanına gitsem beni öldürürlerdi. Ağlar ağlar susar sandım. O yüzden yalnız bıraktım" diyen anne tutuklandı.

MEZARINA ÇİÇEK VE OYUNCAK

Nüfusa kaydı yaptırılmayan ancak annesinin 'Berk' diye hitap ettiği bebeğin cenazesi 15 gün hastanende yakınlarının gelip alması için bekletildi. Ancak ne annesinin ailesi ne de babası olduğu iddia kişi ve ailesi çocuğu sahiplendi. 'Kimsesiz' kalan talihsiz bebek, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla Gölcük 17 Ağustos depremi mezarlığında dualarla toprağa verildi. Annesinin cenazesine katılmak istediği ancak yetkililerin can güvenliği nedeniyle katılmasını uygun görmediği Berk bebek defin sonrası hiç unutulmadı. Hikayesini bilen Gölcüklüler, talihsiz bebeğin mezarını ziyaret ediyor, çiçek ve oyuncak bırakıyor, dua ediyor. Mezarlık görevlisi Ahmet Bal (yanda) "Burada yakınları gömülü olanlar, kendi mezarlarına uğradıktan sonra bize gelip Berk bebeğin mezarını soruyor, talihsiz yavruya dua etmek istediklerini söylüyorlar. Berk bebeğin, her gün birden fazla ziyaretçisi oluyor. Burada en fazla ziyaret edilen mezar Berk'in mezarı. Mezarına oyuncak ve çiçek bırakıyorlar" dedi. Mezar başında dua eden Asiye Korel (üstte) ise, "Berk bebeğe çok üzüldük. Evim yakında, kendi yakınlarımı ziyarete geldiğimde ona da uğruyorum, dua ediyorum. Hikâyesi içimizi parçalıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berk bebek mezarlıkta 'kimsesiz' değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN