Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 3.1.2014 06:55 Güncelleme Tarihi: 3.1.2014 07:18
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Diyarbakır ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Burdur'un güneydoğusu (Bucak, Ağlasun, Çeltikçi), Isparta'nın güneyi(Eğirdir, Aksu, Sütçüler), Antalya il merkezi, Finike, Kumluca, Serik, Kemer ve Manavgat çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) ve yer yer çok kuvvetli (51-75mm), sabah saatlerinde Muğla' nın kıyı ilçelerinde (Marmaris, Datça, Köyceğiz,Bodrum ve Ula ) kuvvetli (20-50mm) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyıları ve Antalya çevresinde gök gürültülü sağanak, sabah ilk saatlerde İç Anadolu'nun batısı Afyon, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Göller Yöresinde karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve güneydoğu, zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Burdur'un güneydoğusu (Bucak, Ağlasun, Çeltikçi), Isparta'nın güneyi(Eğirdir, Aksu, Sütçüler), Antalya il merkezi, Finike, Kumluca, Serik, Kemer ve Manavgat çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) ve yer yer çok kuvvetli (51-75mm), sabah saatlerinde Muğla' nın kıyı ilçelerinde (Marmaris, Datça, Köyceğiz, Bodrum ve Ula ) kuvvetli (20-50mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ( su baskını, yıldırım, hortum riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, yerel dolu vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile Tekirdağ çevrelerinin yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, sabah ilk saatlerde Afyon ve Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Muğla' nın kıyı ilçelerinde (Marmaris, Datça, Köyceğiz, Bodrum ve Ula) kuvvetli (20-50mm)olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısının yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Burdur'un güneydoğusu (Bucak, Ağlasun, Çeltikçi), Isparta'nın güneyinde (Eğirdir, Aksu, Sütçüler) kuvvetli , Antalya il merkezi, Finike, Kumluca, Kaş, Demre, Serik, Kemer ve Manavgat çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) ve yer yer çok kuvvetli (51-75mm) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Karaman, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların hafif olmak üzere genellikle yağmur, sabah ilk saatler ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinin hafif yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı, Orta Karadeniz bölümünün çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, güney ve batısının çok bulutlu sabah ilk saatlerde Diyarbakır çevrelerinin hafif yağmur ve yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde genin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN