Türkiye'nin en iyi haber sitesi

14 ile 36 yaş arası 38 çocuk doğurdu

Giriş Tarihi: 4.1.2014

Adanalı Serap Çelikünal, 22 yılda 5 kez tek, 5 kez ikiz, 1 kez üçüz 5 kez de dördüz doğurduğunu, 2 defa da beşiz gebeliği sonlandırdığını iddia ederek "Bebeklerden 10'u yaşadı" diyor

Adana'da 14 yaşında evlenen Serap Çelikünal, 36 yaşına kadar 22 yılda 38 çocuk dünyaya getirdiğini, 5 kez de beşiz hamile kaldığını ancak bebekleri aldırmak zorunda kaldığını ileri sürdü. 42 yaşındaki Serap Çelikünal, 14 yaşındayken taksicilik yapan Nihat Çelikünal (43) ile evlendi. 15 yaşında ilk bebeğini dünyaya getirdiğini söyleyen Çelikünal, daha sonra ikiz, üçüz, dördüz bebekler dünyaya getirdiğini ifade etti.

PİYANGODAN BİLE DÜŞÜK İHTİMAL

14 yaşından 36 yaşına kadar 38 çocuk dünyaya getirdiğini anlatan Çelikünal, "22 yılda 5 kez tek, 5 kez ikiz, 1 kez üçüz, 5 kez ise dördüz bebek dünyaya getirdim. Özellikle üçüz ve dördüz bebeklerim yaşamadı. Dördüz dünyaya getirdiğim bebeklerden sadece 2'si yaşıyor. 22 yılda dünyaya getirdiğim 38 bebekten 10'u yaşıyor" diye konuştu. Doktora gittiğinde çoğul gebeliğin genetik olduğunu söylediğini belirten Çelikünal, "Zaten bizim ailemizde ikiz çok. Kayınbabam ikiz, benim ailemde de ikiz çok. Ancak benim gibi dördüz, beşiz doğum yapan hiç yok" dedi. Çelikünal, bu kadar çocuğa bakmak ve çoklu hamile kalmanın kendisi için çok zor olduğunu da belirterek, şöyle devam etti: "Adana depreminde evimiz yıkıldı, çok çocuklu olduğumuz için kimse ev vermek istemedi. Bu kadar çok çocuk doğurduğumu söyleyince mucize diyorlar. Allah'ın bir hikmeti, hamile kaldığım zaman çoklu gebe oluyorum." Acıbadem Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir ise, bu olayın piyango çıkması ihtimalinden bile düşük olduğunu ancak tıbben mümkün olduğunu söyleyerek, "İkiz gebelik ihtimali yaklaşık 90'da bir, üçüz gebelikler 8 binde bir, dördüz, beşiz gebelikler de bunların karesi olarak devam ediyor. Yani bu gebelikler çok zor bir ihtimal" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 ile 36 yaş arası 38 çocuk doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN