Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melis'in bir isteği daha var

16 gün önce ilik nakli olan 8 yaşındaki Melis Akbaş, sağlığına tamamen kavuştuktan sonra, kendisine destek veren Okan Bayülgen, Gülben Ergen ve Fırat Tanış ile görüşmek istiyor.

Giriş Tarihi: 4.1.2014 16:20
Türkiye'nin ilik bulunması için seferber olduğu 8 yaşındaki Melis Akbaş, 16 gün önce uygun ilik bulunmasıyla hayata tutundu. 10 gün sonra vücudunun kemik iliğini kabul edip etmeyeceği kesinleşecek olan Melis'in sanatçılardan bir isteği var. İlik beklediği süreçte kendisine destek veren Okan Bayülgen, Gülben Ergen ve Fırat Tanış ile görüşmek isteyen küçük Melis, sağlığına kavuşmadan hastaneden ayrılmak da istemiyor.

10 GÜN SONRA BELLİ OLACAK

Melis'in sağlık durumu hakkında bilgi veren babası Bahadır Akbaş, 16 gün önce ilik naklinin gerçekleştiğini ve Melis'in genel durumunun çok iyi olduğunu belirtti. Yaklaşık 10 gün sonra kemik iliğinin tutup tutmayacağına bakılacağını ifade eden Akbaş, "Kemik iliği tuttuktan sonra sağlığına kavuşacak kızım. Şu anda kan ve trombosit takviyesiyle tedaviye destek veriliyor. İnşallah gerek kalmayacak ve iyi olacak çocuğum. Bir sıkıntı görülmüyor. Çok mutluyuz. İnşallah 10 gün sonra mutlu haberi alırız ve çocuğum sağlığına kavuşur" dedi.

"SAĞLIĞIMA KAVUŞMADAN BURADAN GİTMEYECEĞİM"

Melis'in altı aydır özel bir odada kaldığını ve geçen süreçte büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden baba Akbaş, sözlerine şöyle devam etti: "Sağlığına kavuştuğunda istedikleri var. Okan Bayülgen, Gülben Ergen ve Fırat Tanış bize çok destek verdi. Onların gelmesini istiyor, onlarla görüşmek istiyor. Bizi destekleyen diğer sanatçılarla görüşmek istediğini söylüyor."

Melis sağlığına kavuştuğunda ilk olarak gezeceklerini ve Melis'in moral depolamasını istediklerini dile getiren baba Akbaş, "Şu anda da psikolojik olarak iyi, morali yüksek. Odada bilgisayar ve boyama kitaplarıyla vakit geçiriyor. Nakil olduktan sonra ilk sözü 'sağlığıma kavuşmadan buradan gitmek istemiyorum' oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melis'in bir isteği daha var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN