Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 ilde kuvvetli yağış uyarısı

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Akdeniz'de kuvvetli yağış bekleniyor.

Giriş Tarihi: 4.1.2014 09:57 Güncelleme Tarihi: 4.1.2014 20:55
Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneybatısı ile Ankara, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Amasya ve Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın Finike, Kumluca, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde kuvvetli (20-50mm) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde yükseklerde olmak üzere Göller Yöresi, Ankara, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinde karla karışık yağmur, ilk saatlerde Erzurum çevrelerinde kar serpintisi şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Marmara'da doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI:
Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya'nın Finike, Kumluca, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, yıldırım, hortum riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, yerel dolu vb.) dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesiminin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, sabah saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Antalya'nın Finike, Kumluca, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde kuvvetli (20-50mm) olması bekleniyor.


İÇ ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Konya, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, hafif olmak üzere genellikle yağmur, sabah saatlerinde bölgenin güneybatısı ile Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray ve Yozgat'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte, bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya ve Çorum çevrelerinin hafif olmak üzere yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, ilk saatlerde Erzurum çevrelerinin kar serpintili geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ilde kuvvetli yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN