Soğuk algınlığı hayatını kurtardı

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Konya'nın Çumra ilçesinde oturan Fatma ve Hasan Akman çifti, 1.5 yaşındaki kızları Seher Akman'ı, soğuk algınlığı şikâyetiyle hastaneye götürdü. Burada yapılan incelemede küçük kızın doğumdan sonra kapanması gereken akciğeri ile kalbi arasındaki damarın açık kaldığı belirlendi. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen küçük kızı detaylı olarak muayene eden doktorlar, damarındaki açıklığın 11 milimetre çapında olduğunu tespit etti. Kısa bir süre uygulanan ilaç tedavisinden sonuç alınamayınca, damar anjiyo yapılarak kapatıldı.

'İLK KEZ GÖRDÜM'
Operasyonu gerçekleştiren Çocuk Kardiyoloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Oran, Seher'in kalbinin, damardaki açıklık 2 kat daha fazla kan pompaladığını ve kalbinin de olması gerekenden 1.5 kat daha büyüdüğünü anlatarak, "Bu durum birçok bebekte olabiliyor. Ancak Seher'deki açıklık çok büyüktü. Bu güne kadar onlarca vaka gördüm ama meslek hayatım boyunca ilk kez 11 milimetre çapında bir açıklıkla karşılaştım. Neyse ki anjiyo ile sorun çözüldü. Ailesinin soğuk algınlığı nedeniyle de olsa hastaneye getirmesi Seher'in hayatını kurtardı" dedi.

'İYİ Kİ GÖTÜRMÜŞÜZ'
Küçük kızın annesi Fatma Akman ise Seher'in durumunun bu denli ciddi olduğunu bilmediklerini söyleyerek, "İyi ki geçer diye soğuk algınlığını hafife almayıp kızımı hastaneye götürmüşüz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğuk algınlığı hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN