En eğlenceli genel müdür

VIALAND Genel Müdürü Tolga Alişoğlu'nun mesaisinin büyük bölümü 'eğlenceyle' geçiyor. Alişoğlu işinden en çok eğlence ünitelerinin kontrolünü yaptığı anlarda keyif aldığını söylüyor

Giriş Tarihi: 6.1.2014
İstanbul Alibeyköy'de kentsel dönüşüm çerçevesinde yapılan VIALAND 600 bin metrekare alan üzerine kurulu bir masal diyarı... Bayram ve tatillerde ziyaretçi sayısı 10 bini aşan temaparkın genel müdürü Tolga Alişoğlu ile böyle büyük bir kompleksi yönetmenin inceliklerini konuşmak için biraraya geldik. Daha önce de medya ve eğlence sektöründe önemli projelere imza atan Alişoğlu "Burada iki dünya var. Biri hayal dünyası. Biri de gerçek dünya. İşte beni diğer genel müdürlerden ayıran özellik bu. Hayal dünyamızı yaratmak için masal yazarlarımız var, maskot tasarımcılarımız, pedagog danışmanlarımız var. Bir de yıllık 40 milyon ziyaretçi, 800 milyon lira ciro hedefimizin olduğu bir gerçek dünyamız. Yani burada herşeyi hayal edip, gerçeğe dönüştürüyoruz" dedi. "Merdiven altında kukla oynatırdım. Bu yeteneğim sonra çocuk tiyatrolarında yer almamı sağladı. Çok heyecanlı bir çocukluktu benim çocukluğum" diyen Alişoğlu, çocuk ruhunu hiç kaybetmeyenlerden. VIALAND'ta en çok sevdiği işin eğlence tema ünitelerini kotrol etmek olduğunu söyleyerek "Adrenalin yüklü trenleri kontrol ederken 'oh be bugün yine kontrol ettim' deyip, içimdeki çocuk çığlıklar atıyor.

'EĞLENMEYE İHTİYACIMIZ VAR'
Ben burada hayallerimi yaşayamazsam, nasıl yaratabilirim ki? Ben burada benim gibi herkesin mutlu olmasını istiyorum. Toplum olarak gülmeye, eğlenmeye ihtiyacımız var. Her gelir gurubundan insanların burada buluşması çok güzel" diye konuştu. Alişoğlu ayrıca 3'üncü köprü ve yeni havaalanı inşaatı kapsamında sökülen ağaçların İstanbul Orman İl Müdürlüğü tarafından buraya dikileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En eğlenceli genel müdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN