Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel müdürün sevgilisi, evin neşesi oldu

Giriş Tarihi: 7.1.2014

İşte Darıca Hayvanat Bahçesi'nde annesine yeniden kavuşacağı günü bekleyen aslan Sherlock'un öyküsü...

Kocaeli Darıca'daki hayvanat bahçesinde yaşayan aslan Simge, 10 ay önce doğurduğu 3 yavrusuna bakamadı. Bakıcılar, annesinin reddettiği iki yavruyu açlıktan ölü, birini ise yaşam mücadelesi verirken buldu. Hayvanat bahçesinin genel müdürü Veteriner Yücel Yılmaz, o an kararını vermişti. Henüz 1 kilo ağırlığındaki, bir kedi yavrusundan farksız olan yalnız aslan yavrusunu montunun içine alıp evinin yolunu tuttu.

'KEDİ BULDUM' DEDİ
İşte yavru aslan Sherlock'un apartmanda süren büyüme hikâyesi böyle başladı. Aslan yavrusunu aldıktan sonra kendisi gibi veteriner olan eşini telefonla arayan Yılmaz "Sokakta bir kedi buldum, eve getiriyorum" dedi. Ev ahalisi küçük bir kedi yavrusu beklerken montun içinde bir aslan yavrusu çıkınca neye uğradıklarını şaşırdı.

YATAĞI PAYLAŞTILAR

Evin kızı 17 yaşındaki Şeyma'nın Sherlock Holmes kitaplarına düşkünlüğü nedeniyle Sherlock ismi koyulan yavru aslanın her 2 saatte bir özel kedi süt tozu ve sütle hazırlanan mamayı alması gerekiyordu. Aile fertleri her gece 2 saatte bir nöbet değişimi yaparak küçük yaramazı biberonla besledi. Ancak iş beslemekle de bitmiyordu. Her emzirmeden sonra anne aslanın yavrularının karnını yalayarak masaj yaptığını, bunun yavrunun tuvalete çıkması için şart olduğunu bilen Yılmaz ailesi aynı uygulamayı yaptı. Havluları ısıtarak yavrunun karnına masaj yapan aile, küçük fırçaları da kullanarak anne şefkatini aratmadı. Üstelik sırf küçük Sherlock annesini aramasın diye 2 ay boyunca Yılmaz ailesi ile birlikte aynı yatakta yattı.

KOLTUKTAN İNMEDİ
Evde özgürce dolaşan Sherlock biraz büyüyünce koltuklardan inmez oldu. Aralarında sözsüz bir dil geliştirdiklerini söyleyen Yılmaz "Dost canlısı olsa da onun bir vahşi hayvan olduğunu hiç unutmadık ve hep ona saygı duyduk. Bazen kulaklarını geriye yatırıyordu. İşte o zaman sıkıldığını ya da sinirlendiğini anlayıp ona göre davranıyorduk" diyor. Küçük Sherlock birkaç gün sonra onu reddeden annesi ile tanışacak. Yılmaz "Eğer anlaşamazlarsa Sherlock için bir eş bulunup birlikte yaşamaları sağlanacak" diyor. SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel müdürün sevgilisi, evin neşesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN