Mağaza hırsızı hukukçu çıktı

İstanbul Taksim'deki bir mağazadan giysi çalarken yakalanan H.Ö. açılan davada "Nitelikli hırsızlık" suçundan ertelemeli 5 yıl hapis cezası aldı. Koğuşta yeni H.Ö.'nün halen avukatlık stajı yapan hukuk öğrencisi olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 8.1.2014
İstanbul Hukuk Fakültesi öğrencisi H.Ö., Taksim'de ünlü bir bayan giyim mağazasından giyim eşyası çalarken yakalanınca hakkında dava açıldı. Genç hukukçu 5 ay hapse mahkûm edildi fakat cezası ertelendi. Sabah Özel İstihbarat Bölümü'nün edindiği bilgilere göre olay günü İstanbul Hukuk Fakültesi'nde öğrenci olan ve halen avukatlık stajı yapan H.Ö, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ünlü bir bayan giyim mağazasına girdi. Şüpheli hareketleri ile güvenlikçilerin dikkatini çekmişti.

ÇANTADA GİYSİ BULUNDU

Deneme kabininde giysilerin üzerindeki alarm aparatlarını sökmeye çalışırken güvenlik görevlisi tarafından görülen genç kız, çıkışta durduruldu ve üstü ile sırt çantasında arama yapıldı. Güvenlikçilerin kuşkuları doğru çıkmıştı. Sırt çantasında alarm aparatları sökülmüş pantolon, gömlek, kazak ve çeşitli bayan giyim eşyaları bulundu. Fatura ibraz edemedi. Ayrıca iki farklı mağazaya ait giysiler de çantadaydı. H.Ö. olay yerine çağrılan polislere teslim edildi. Hırsızlıkla suçlanan H.Ö, savunmalarında suçlamaları kabul etmedi. Diğer mağazalara ait kıyafetlerin aynı evi paylaşan kız arkadaşına ait olduğunu iddia eden genç kız hakkında, karakolda "nitelikli hırsızlık" suçundan işlem yapıldı. Hukukçu kız, ardından adliyeye sevk edildi. H.Ö. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken hakkında hem yakalandığı mağazadaki olay ile ilgili hem de çantasından çıkan diğer eşyalarla ilgili iki ayrı iddianame düzenlendi.

SABIKA KAYDI ÇIKMADI

İstanbulAsliye Ceza Mahkemesi'nde birleştirilen ve tek dosya halinde yapılan yargılama sonucu H.Ö. önce 2 yıl hapis cezası aldı. Sabıkasız oluşu ve duruşmalardaki iyi hali göz önünde bulundurularak yapılan indirimlerle cezası 5 aya kadar düşen genç hukukçunun cezası ertelendi. 5 yıl içinde aynı suçu işlememesi durumunda cezası ortadan kalkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağaza hırsızı hukukçu çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN