Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaçta cep telefonu kurtarma operasyonu

Adana'da bir kişinin, kız arkadaşıyla konuşurken arızalanınca tekme attığı cep telefonu palmiye ağacında kaldı. İtfaiye gelmeyince gencin arkadaşı çıktığı ağaçta telefonu buldu ancak ağaçtan güçlükle inebildi.

Giriş Tarihi: 9.1.2014 12:51 Güncelleme Tarihi: 9.1.2014 13:02
Edinilen bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi Akdeniz Mahallesi'nde meydana gelen olayda Caner Güzel (20), Akdeniz Mahallesi Çocuk Parkı'nda cep telefonuyla kız arkadaşını aradı. Bir süre kız arkadaşıyla konuşurken Güzel'in cep telefonu arızalandı. Telefonunun arızasını gideren Güzel, kız arkadaşını tekrar ararken, telefon yine arızalanıp kilitlendi. Bunun üzerine sinirlenen Güzel'in tekmeyle vurduğu cep telefonu, parktaki palmiye ağacının üzerine düştü.Güzel bu kez de telefonunu ağaçtan almak için mücadele etmeye başladı. Palmiye ağacına çıkarak telefonunu aradı ama telefonu bulamadı. Yaklaşık 6 metre uzunluğundaki ağaçtan inmeye korkan Güzel, itfaiye ve polise olayı haber verdi. Ancak itfaiye ve polis gelinceye kadar ağaçtan indi.

Daha sonra Güzel, telefonunu alması için itfaiyeyi aradı ama polis tarafından ihbar olmadığı gerekçesiyle ekipler olay yerine gelmedi.
Bunun üzerine Güzel'in arkadaşı Ömer Yılmaz Alpşen (18) düşme tehlikesine rağmen ağaca tırmandı. Alpşen bir süre telefonu aradı ama bulamadı. Ağacın dallarını sallayıp telefonu düşürmek isterken, ağaçtan çok sayıda taş düşmesine rağmen telefon bir türlü ortaya çıkmadı. Alpşen bunun üzerine dalları sallamayı bırakarak telefonu aradı. Alpşen kısa süre sonra telefonu bularak Güzel'e attı. Güzel, telefonuna kavuştuktan sonra kız arkadaşıyla konuşurken, telefonu bozulduğu için tekme attığını, onun da ağaca düştüğünü, arkadaşının ağaca çıkarak telefonunu bulduğunu söyledi.

İŞTE O KOMİK ANLAR...Güzel'in telefonu bulundu ancak bu kez de Alpşen ağaçta mahsur kaldı. Bunun üzerine Güzel polisi tekrar arayıp, "Polis ağabey arkadaşım ağaca çıkıp telefonumu aldı ama o mahsur kaldı" diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine parka gelen polis, Alpşen'i ağaçta görünce itfaiyeye haber verdi. Alpşen bir süre ağaçta itfaiyenin gelmesini beklerken, ağaçta tutacağı ve oturacağı yer olmadığı için itfaiyenin gelmesini beklemeden düşme tehlikesine rağmen ağaçtan kendi imkanıyla indi. Alpşen, ağaçtan indikten sonra arkadaşının telefonunu almak için çıktığını, itfaiye gelmeyince kendi imkanlarıyla ağaçtan indiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaçta cep telefonu kurtarma operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN