Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternette tanışanlar 2014'te de mutlu

Giriş Tarihi: 9.1.2014 17:49
Sanal ortamda tanışmak hala birçokları için bir tabu olabilir. Ama bu da tarihin tozlu sayfaları arasına gömülme yolcusu. Son zamanlarda "nereden tanışıyorsunuz?" sorusunun cevabı hep aynı. "İnternet"

Sanal ortamda kurulan ilişkiler hakkında yapılan anket ezber bozmaya devam ediyor. "Online dating" sitesi kullanıcılarının katıldığı anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

eCift.com'un 2014'e girerken kullanıcılarına "Bir ilişkiniz varken yeni yılda yeni bir aşk dilediniz mi?" sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 55'i "hayır" cevabını verdi. Bu ankete göre internet üzerinden tanışan çiftler, klasik yollarla tanışanlara göre ilişkilerinde çok daha mutlu ve yeni bir aşk beklentileri yok.

İnternette tanışmak daha cazip

Analog Aşklar tarihe mi karışıyor? Özellikle son 10 yılda değişen dinamiklerle insanlar, sadece bilgiye ulaşmak için değil tanışmak ve hatta evlenmek için de internetin cevherlerinden yararlanıyor.

Facebook'un durdurulamaz yükselişi ve Twitter'ın ayrı bir kulvardan geliştirdiği rekabetle paylaşımlar çığ gibi büyürken insanlar partner arayışını daha spesifik mecralardan sürdürmeyi tercih ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternette tanışanlar 2014'te de mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN