Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konuşamaz' dediler radyoda DJ oldu

Bitlis'te askerlik yaparken çenesinden yaralanan ve 15 ay ölüm kalım savaşı veren Adnan Kaya için doktorlar, "Konuşması zor" dedi. Eşinin desteğiyle hayata tutunan Kaya, doktorların verdiği egzersizi uygulamak için kurduğu radyoda DJ'lik yapıyor

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Bitlis'te askerlik yaparken çıkan çatışmada çenesinden yaralanan ve 15 ay yoğun bakımda kalan Adnan Kaya, 5 yıl boyunca konuşamadı. Ardından kekeleyerek konuşmaya başlayan Kaya, şimdi doktorların verdikleri egzersizleri yapmak için kurduğu radyoda DJ'lik yapıyor. Manisalı Adnan Kaya 20 yıl önce Bitlis'te askerlik yaparken, devriyeye çıktıkları sırada arkadaşlarıyla birlikte pusuya düştü. Çıkan çatışmada çenesinden yaralanan Kaya, Bitlis'te hastaneye kaldırıldı. Daha sonra Ankara'daki GATA'ya sevk edilen Kaya, 15 ay boyunca yoğun bakımda ölüm kalım savaşı verdi. Doktorlar artık konuşamayacağını söylediğinde dünyası başına yıkıldı. Tedavisi devam eden ve 8 kez ameliyat olan Kaya, 5 yıl boyunca konuşamadı. Ama kendini toplayıp yeniden hayata sarıldı ve ümidini hiç kaybetmedi. Operasyonlar sonunda doktorların yaptırdığı egzersizler sonucu o mucize gerçekleşti ve Kaya yavaş yavaş, kekeleyerek de olsa konuşmaya başladı. Taburcu olduktan sonra ise Manisa'ya döndü. Ama anne ve babası da öldüğü için hayatta yapayalnızdı. Kendine yeni bir hayat kuran Kaya, 2000'de âşık olduğu Hacer Kaya (34) ile hayatını birleştirdi. En büyük destekçisi de eşi oldu.

86 BİNİN ÜZERİNDE DİNLEYİCİSİ VAR

Biri 8, diğeri ise 14 yaşında iki de oğlu olan Kaya, konuşmasını daha da geliştirmek için 4 yıl önce yine eşinin desteğiyle internet üzerinden yayın yapan "Gazi45" radyosunu kurdu. Evden yaptığı yayınla günlük 86 binin üzerinde dinleyici rakamına ulaşan radyo, İzmir, Sakarya ve Ankara'dan gönüllü DJ'lerin de katılmasıyla günden güne büyüdü. Evlendiklerinde de kekeme olduğunu ve eşinin kendisini bu haliyle kabul ettiğini söyleyen 40 yaşındaki Kaya, "Eşim hayattaki en büyük destekçim oldu. Radyoyu da onun desteğiyle kurduk. Doktorlar bana konuşamayacağımı söylemişti ama DJ'lik yapıyorum. Radyoda her gün binlerce kişiye sesleniyorum. Konuşmamın biraz bozuk olduğunu anlayan dinleyicilere gazi olduğumu söyleyince durumu anlayışla karşılıyorlar ve beni dinlemeye devam ediyorlar. Ayrıda doktorların verdiği egzersizleri de radyoda canlı yayında sürekli yaparak tekrar daha düzgün konuşmaya başladım. Büyük oğlum Batuhan da radyoda DJ'lik yapmaya başladı. 7 gün 24 saat canlı yayındayız. Slow, arabesk, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği yayınları yapıyorum. Sponsorlar ve reklam sayesinde ayakta duruyoruz. Hedefim ise uydudan yayın yapan bir radyoya sahip olmak. Hayata mikrofonla bağlandım ve çok mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konuşamaz' dediler radyoda DJ oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN