Ölümle biten fırtınalı hayat

Giriş Tarihi: 10.1.2014

"Kara Melek" olarak bilinen Aysun Anaç'ın gecekondudan lüks yaşama, lüks yaşam için işlenen cinayetlerden cezaevine uzanan hayatı, 3'üncü kattan düşüp ölmesiyle sona erdi

Aysun Anaç, İzmir'in gecekondu semtlerinden birinde dünyaya geldi. Küçük yaşta evlendirildi ve bir kızı oldu. Ancak mutsuz giden evliliği kısa sürdü. Eşinden boşanan genç kadın daha iyi bir hayat istiyordu. 20'li yaşların başında, kendisi gibi eşinden boşanmış ve bir çocuk babası olan işadamı Mehmet Ali Gürer'le (44) tanıştı. Bir süre sonra da hamile kalınca ikili evlendi. Bu sayede hayalini kurduğu lüks hayata kavuşan Aysun'un bir kızı ve bir oğlu oldu. İlk eşinden olan kızı da yanındaydı.

KOMŞUSUNU ÖLDÜRDÜ

Bir süre sonra ise Gürer'le sorunlar yaşayınca ayrı yaşamaya başladı. Bu sırada Lütfullah Ertekin Teker (33) ile tanışıp aşk yaşamaya başladı. Eşine de Hatay semtinde lüks bir daire kiralattı. Aynı apartmanda oturan ve İtalyan kocasından boşanmış olan Hafize Ünal'la (37) tanışıp, arkadaş oldu. Çevrede, "zengin dul" olarak bilinen kadınla arkadaş olan Anaç, bir süre sonra kocası para vermemeye başlayınca ekonomik sıkıntıya düştü. Sevgilisiyle birlikte Hafize Ünal'ın evine gidip, alkol alan Aysun Anaç, Ünal'ın "Kocanı öldürmeyi planlıyorsunuz. Bunu kocana söyleyeceğim" demesi üzerine paniğe kapıldı. İki sevgili, Ünal'ı ensesinden tek kurşunla vurarak öldürdü. Polis olayı araştırırken, Aysun Anaç kocasının yanına geri döndü. Aşırı alkollü olduğu bir anda eşine, Hafize Ünal'ı sevgilisiyle birlikte öldürdüklerini anlattı. Bunun üzerine Gürer eşinden şikâyetçi olup, boşanma davası açtı. Gözaltına alınan Aysun ise delil yetersizliğinden serbest kaldı. Şikayetin üzerinden bir hafta geçmişti ki Gürer, 21 Haziran 1998 günü, Aysun Anaç'ın kardeşi Adnan Anaç tarafından öldürüldü.

PSİKOLOJİSİ BOZULDU
"Kara Melek" olarak anılmaya başlanan Aysun Anaç, önce idam cezasına çarptırıldı. Bu ceza hafifletici sebeplerden 20 yıla indirildi. 7 yıl kaldığı cezaevinden 2005'te "Rahşan Affı" olarak bilinen yasayla tahliye oldu. Psikolojisi bozulan ve tedavi gören Anaç, ailesi tarafından akrabalarının bulunduğu Marmaris'e götürüldü. Bir yıl sonra çok kısa süre bir evlilik daha yapan Anaç'ın bir kızı daha dünyaya geldi. Kızıyla yaşamını sürdüren Anaç, psikolojik sorunlarını bir türlü atlatamadı. Önceki gün kızına "Halana gidiyorum" diyerek evden çıktı. Görümcesiyle bir süre sohbet eden Anaç, iddiaya göre balkona çıkarak 3. kattan kendini aşağıya bıraktı. Aysun Anaç 47 yaşında hayatını kaybederken olayın intihar mı, yoksa kaza mı olduğu araştırılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümle biten fırtınalı hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN