Vahşet sanıklarına ağırlaştırılmış jet müebbet

Bursa'da bıçak zoruyla parasını gasp ettikten sonra öldürdükleri telefoncuyu bir köye gömdükleri iddia edilen iki sevgili, toplam çifte ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlk duruşmada kararını veren mahkeme, sanıklara iyi hal indirimi de yapmadı.

Giriş Tarihi: 10.1.2014 16:05
4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "tasarlayarak adam öldürmek, silahla yağma ve suç delillerini karartmak" suçlarından hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanıklar 22 yaşındaki G.A. ve 30 yaşındaki sevgilisi A.Ç., ilk ve son kez hakim karşısına çıktı. Geçen yıl temmuz ayında telefonculuk yapan 3 çocuk babası 59 yaşındaki Mustafa Yalman'ın bıçak zoruyla parasını gasp ettikten sonra öldürüp Avdancık köyüne gömdükleri iddia edilen iki sevgili, olay günü uyuşturucu aldıkları için vahşetin detaylarını hatırlamadıklarını söyledi.

'SEVGİLİMİN HİÇBİR SUÇU YOK'

Olay günü sevgilisi A.Ç. ve maktul Mustafa Yalman ile birlikte Uludağ yolu üzerindeki bir çay bahçesine gittiklerini anlatan tutuklu sanık G.A., "Birlikte çay içtikten sonra araçla Bursa'ya dönerken maktul ile aramızda telefon alım satımı yüzünden tartışma çıktı. Maktul bana hakaret ederek yumruk attı. Arabasını yol kenarına çekti. O gün uyuşturcu kullandığım için sonrasını hatırlamıyorum. A.Ç.'nin ise hiçbir suçu yok" dedi.

'BEN SUÇSUZUM'

Olay günü matkulün kendisini telefonla arayarak çay içmeye davet ettiğini belirten A.Ç., "Hasta olduğumu söyleyip teklifini reddettim. Daha önce bizi tanıştıran sanık G.A. yanımdaydı. Benden teklifi kabul etmemi istedi. Maktulü yeniden arayıp Uludağ yolunda buluşmayı kararlaştırdık. Dönüş yolunda ikisi arasında tartışma çıktı. Maktul bana tekme, G.A.'ya da yumruk attı. Ben de olay günü uyuşturucu aldığım için ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde konuştu.

Duruşmaya müşteki olarak katılan maktulün eşi S.Y. ise, kocasına öldüren sanıkların en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

Kısa bir aranın ardından kararını veren mahkeme, her iki sevgili hakkında, "tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'silahlı yağma" suçlarından ise 12'şer yıl hapis cezasına hükmetti. Sanıklara iyi hal indirimi yapmayan mahkeme, böyle kapsamlı bir cinayet dosyasına tek celsede karar vererek de bir ilke imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşet sanıklarına ağırlaştırılmış jet müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN