Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostluk kulacı izin bekliyor

Giriş Tarihi: 12.1.2014

Eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, Ege'nin iki yakasında İzmir-Atina arasını yüzerek Türkiye- Yunanistan barışına katkı sağlamak istiyor

İzmir-Atina arasındaki 460 kilometre mesafeyi yüzerek geçmeyi planlayan eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu (40), Türkiye Yüzme Federasyonu'ndan (TYF) izin bekliyor. Daha önce İstanbul ve Çanakkale boğazlarını boydan boya yüzen Sunaçoğlu, geçen yıl ekimde de Suriye'de yaşanan iç savaşın son bulmasını isteyerek Hatay'dan Suriye sınırına kadar yüzmüştü. Bürokratik işlemler için TYF'ye başvuran Sunaçoğlu, TYF yetkilileri böyle bir ekinliğe izin vermeyeceklerini açıklayınca duruma tepki gösterdi. Sunaçoğlu, "Bana destek verilmesi çok önemli ama ilk başvurumda bile önüm kesildi. Yunanistan yetkililerinden ve Dışişleri Bakanlığı'ndan yardım istedim. İki ülke arasında dostluğu pekiştirecek bu etkinliğin 19 Mayıs'ta Atatürk'ün evinde bitmesi anlamlı olacak. Atatürk'ün bize armağan ettiği bayramda onu unutmadığımızı göstermek istiyoruz" dedi.

KIBRIS'A KAFESSİZ YÜZDÜ

Sunaçoğlu'nun başarıları şöyle: Türkiye-KKTC arası 78 km'yi 26 saat 15 dakikada kafessiz yüzdü. İstanbul Boğazı'nda Üsküdar-Sarıyer arası 30 km'yi 2 saat 25 dakikada yüzdü. Çanakkale Boğazı'nı boydan boya 60 km'yi 6 saat 40 dakikada yüzdü. Trabzon Akçakale ile Giresun arası 110 km'yi 37 saat 20 dakikada yüzdü. Sunaçoğlu, sponsor bulabilirse 30 Ağustos'ta İngiltere- Fransa arasındaki Manş Denizi'ni 7 saatin altında yüzerek dünya rekoru deneyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostluk kulacı izin bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN