Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 13.1.2014 07:32 Güncelleme Tarihi: 13.1.2014 08:49
Genellikle yağmur, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; yarın (Pazartesi) öğleden sonra Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, bugün kuzey ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, kuzeybatı kesimlerde güney ve batı, diğer yerlerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvetti, Batı Karadeniz kıyıları ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; yarın (Pazartesi) öğleden sonra Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI

Ülkemizin iç ve doğusunda yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayının görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte gece ve sabah saatlerinde bölgenin güney kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, doğu kesimlerinin çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli ile öğle saatlerinde Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun çevreleri ile zamanla Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin doğusu ile Bingöl çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğle ve akşam saatlerinde güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN