Müjdeyi odasında babasıyla bekliyor

Giriş Tarihi: 13.1.2014

Adanalı lösemi hastası 4 yaşındaki Yağız, ilk testlerin olumlu sonuç verdiği kök hücre testlerinden gelecek müjdeli haberi, odasında ailesiyle beraber bekliyor

Adana'da lösemi hastası 4 yaşındaki Yağız Yıldız, kendisini hayata bağlayacak olan kök hücrelerinden gelecek test sonuçlarını umutlu bekliyor. Tüm Türkiye'nin yaşaması için seferber olduğu Yağız Yıldız, biri yurtiçi diğeri yurtdışından bulunan kordon kanlarından alınan kök hücrelerin testlerinden gelecek müjdeli haberi, odasında bekliyor.

İKİNCİ TESTLER BEKLENİYOR

Evlerinde kendisine ayrılan odada oyuncaklarıyla oynamak ve pencereden sokağı izlemek dışında bir şey yapamayan minik Yağız, testlerin olumlu çıkması halinde kök hücre nakliyle sağlığına kavuşacak. Yağız'ın yanına sadece annesi Fatma ve babası Sait Yıldız girebiliyor. Oğlunun iyileşmesi için her dakika dua eden baba Sait Yıldız da Yağız'ın durumunu, "Yağız'ın odasına tabiri caizse sinek bile sokmuyoruz. Önceleri ilaçlarını ve yemeğini çok sevdiği polislerin elinden yiyordu. Doktor uyarısı nedeniyle polisler de odasına giremiyor. İnşallah sağlığı düzelince polis ağabeyleriyle yine bir araya gelir" diye anlattı. Uygun donör bulunması için Türkiye'nin seferber olduğu Yağız için biri yurtdışında bulunan iki kordon kanından alınan kök hücrelerin birinci testlerinden olumlu sonuçlar alınmıştı. İkinci testler de müspet sonuçlanırsa Yağız tekrar hayata tutunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjdeyi odasında babasıyla bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN