Papağanın yakalattığı hırsızlara 18 yıl istemi

Otomobil çalmak için girdikleri galerideki papağanı da alan hırsızlar, hayvanı satmak isterken yakalanmıştı. İki zanlıya 18 yıl 6'şar ay hapis cezası istendi

Giriş Tarihi: 14.1.2014
İstanbul Beşiktaş'ta 3 Aralık 2013 günü bir galeriden lüks bir otomobil ile üç televizyon, üç iPad, bir laptop, iki altın kalem, bir kol saati, 16 araca ait yedek anahtar ve bir kırmızı kuyruklu papağan çalan hırsızlar kaçtı. Olayın basına yansımasının ardından galeriye telefon eden kimliği belirsiz bir kişi, oturduğu Bağcılar Yüzyıl Mahallesi'nde, basında yer alan haberlerde okuduğuna benzer bir papağanı satmak isteyen kişiler olduğunu anlattı. Galeri müdürü Dilek Karamuk (36), bu ihbar üzerine derhal polise haber verdi. Şüphelilerin Yüzyıl Mahallesi'nde olduğunu kesinleştiren polis, zanlılar Ersan Akbaba ile Bahtiyar Kılıç'ı kısa sürede yakaladı.

'AŞIRI ALKOLLÜYDÜK'
Galeriyi soyan hırsızların Yüzyıl Mahallesi'nde olduğu anlaşılınca polis, Ersan Akbaba ile Bahtiyar Kılıç'ı kısa sürede yakaladı. 10 yıl cezaevinde yattıktan sonra geçen yıl tahliye olduğunu anlatan Ersan Akbaba, "Bahtiyar'ı küçüklüğünden beri tanırım. Kendisi cezaevi firarisidir. Bahtiyar'ın çalıntı olduğunu söylediği araçla işyerine girdik. Ben papağanı aldım ve eve götürdüm. Daha sonra papağanı bir arkadaşıma bıraktım. Hırsızlık için Bahtiyar bana 3 bin 200 lira verdi. Pişmanım" dedi. Cezaevi firarisi olduğunu itiraf eden Bahtiyar Kılıç da "İkimiz de aşırı alkollüydük. Çalınan eşyaları Yüzyıl'da bir inşaata, galeriden çaldığımız otomobili de Halkalı'da bir sokağa bıraktık. Diğer araçla Yüzyıl'daki inşaatın yanına geldiğimizde çaldığımız eşyalar yoktu. Galeriden çaldığımız otomobili 5 bin liraya sattım. Soygun haberi televizyonlara çıkmış. Muhtemelen haberleri izleyen birisi bizi ihbar etti" dedi. Cezaevine konulan iki zanlının, nitelikli hırsızlık, konut dokunulmazlığının ihlali ve mala zarar verme suçlarından 18 yıl 6'şar ay hapisle cezalandırılması istendi.

BİRİ CEZAEVİ FİRARİSİ ÇIKTI
Ersan Akbaba ve Bahtiyar Kılıç adlı zanlıların cezaevinden tanıştığı, Kılıç'ın cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı. Suçlarını itiraf eden zanlılar cezaevine geri gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papağanın yakalattığı hırsızlara 18 yıl istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN