'S'İstanbul gecesi

Megakent önceki akşam öyle bir sisle kaplandı ki göz gözü görmez oldu. Sabaha kadar etkili olan sis altında İstanbul'u seyretmek bir başka güzeldi ama yolculuklar çile doldu. Yürüyüşe çıkan, olta sallayanın ise keyfine diyecek yoktu

Megakent önceki akşam saat 21.00 sularında aniden çöken sisin etkisi altına girdi. Dakikalar içinde göz gözü görmez hale geldi. Görüş mesafesi düşünce elektronik trafik tabelalarında uyarı mesajları verildi. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini sürücüler düşük hızda, ikaz lambalarını yakarak geçti. Hava ve deniz ulaşımında aksaklıklar yaşandı. İstanbul Boğazı deniz trafiğine kapatıldı.

KULEYLE İLGİNÇ DİYALOG...
İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yapmak isteyen uçaklar ise görüş mesafesinin azlığı nedeniyle havada tur atmak zorunda kaldı. İniş için sıraya giren uçaklar, belli bir süre sonra "yakıt kritiğine" girince Sabiha Gökçen ve Çorlu havalimanlarına yönlendirildi. Transit yolcular sis nedeniyle aktarma yapacağı uçakları kaçırınca, otellere yerleştirildi. Sis nedeniyle Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile pilotlar arasında da ilginç diyaloglar yaşandı. 'Yakıt kritiğine' giren bir uçağın pilotu kule görevlisine "Çok az zamanımız kaldı hanımefendi" derken başka bir uçağın "Sabiha Gökçen'in durumu nedir acaba?" şeklindeki sorusuna kule görevlisi "Görüş şartları müsait ama park durumu sıkıntısı vardı. Bir tane park yeri kalmış Sabiha Gökçen'de" yanıtını verdi.

DOĞU AYNI

Doğu Anadolu'da şimdilik yağış yok. Ancak don, buzlanma ve aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Önceki gece en düşük sıcaklık Ağrı'da -21, Iğdır'da -11, Kars'ta -20, Erzurum'da -9, Erzincan'da -7 derece ölçüldü. Erzincan'da buz tutan sulama kanalları, kızak kayan çocukların eğlence kaynağı oldu.

AŞAĞIDA YOZGAT VAR!

Yoğun sis İstanbul dışında Türkiye'nin batı ve iç kesimlerinde de etkili oldu. Çanakkale Boğazı'nda önceki gece görüş mesafesi azalınca boğaz çift yönlü olarak 16 saat boyunca geçişlere kapatıldı. Edirne ve Kırklareli'nde görüş mesafesi 10 metrenin altına düşünce vatandaş yolda yürürken karşıdan geleni bile görmekte zorlandı. Tekirdağ Çorlu'da yoğun sisten yararlanıp cezaevinin havalandırma boşluğundan kaçan iki mahkûm İstanbul'da hasta ziyaretinde yakalandı. Sis iç kesimlerde ise büyüleyici güzellikte manzaralar ortaya çıkardı. Yozgat'ın Aydıncık ilçesinin yüksek kesimli yerlerinden çekilen fotoğraf karesinde kenti adeta 'sisten bir deniz'in kapladığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'S'İstanbul gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN