Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hadise'den alacak davası

İki reklam filmi için anlaştığı şirket tarafından sözleşmesinin haksız yere feshedildiğini öne süren ünlü şarkıcı Hadise, alacağının tahsili için dava açtı

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Şarkıcı Hadise, Trendyol markasının sahibi DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ.'ye reklam ve fotoğraf çekimlerinden 250 bin euronun (659 bin lira) tahsili için dava açtı. Dava dilekçesine göre; Hadise ile DSM arasında sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında Hadise'nin reklam ve moda fotoğraf çekimleri, belli bir dönemde TV, radyo, sinema, outdoor, yazılı basın, mobil ve internet mecralarında reklam ve pazarlama faaliyetlerinde kullanılacaktı. İki uzun reklam filmi çekilecekti.

'AYKIRI DAVRANMADIM'
DSM, sözleşme bedeli 500 bin euronun yarısını Hadise'ye ödedi. Kalan ücret ise ikinci reklam filminin çekiminden 4 gün önce ödenecekti. Hadise çekimlerin hepsine katıldı. DSM ise Hadise'ye ihtarname göndererek sözleşmeyi feshetti. Hadise'nin sözleşmeye uymadığını iddia eden DSM, sözleşmede yer alan cezai şart parası ile uğramış olduğu zararların tazminini istedi. Hadise de ihtarnameye cevabında sözleşmeye aykırı davranmadığını iddia etti. Yüzde 20 icra inkâr tazminatının yanı sıra icra takibinin devamına karar verilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hadise'den alacak davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN