Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. kattan düşen çocuk ile anneden iyi haber

Ordu'da üçüncü kattan düşen çocuk ile peşinden atlayan annesinin sağlık durumları iyiye gidiyor.

Giriş Tarihi: 17.1.2014 11:51
Perşembe ilçesi Söğütaltı Mahallesi'nde 4 katlı binanın 3'üncü katından beton zemine düşen ve Ordu Devlet Hastanesine kaldırılan anne Aylin Özbek ile 2 yaşındaki oğlu Aras'ın tedavileri yoğun bakım servisinde sürüyor.

Ordu Devlet Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Niyazi Kalyoncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, anne ile çocuğunun sağlık durumlarının iyiye gittiğini belirterek, "Özellikle bu mesafeden düşen çocuğun sağlık durumunun iyi olması mucize olarak değerlendirebilir" dedi.

Anne Aylin Özbek'in sağlık durumunun çocuğuna oranla daha iyi olduğuna ve yürüyebildiğine dikkati çeken Kalyoncu, çocuğun ise hızla iyileştiğini ve kritik saatleri atlatmaya az kaldığını söyledi.

Hastaları yakından takip ettiklerini anlatan Kalyoncu, şöyle konuştu:

"Özellikle çocuğun hastanemize ilk geldiğindeki sağlık durumu orta ile kötü arasındaydı. Beyin cerrahisi açısından değerlendirdiğimizde kafatasının iki tarafında ciddi kırıklar vardı. Ayrıca sağ ayak kemiğinde de kırık vardı. Akciğerinde küçük bir ezilme söz konusuydu. Biz hastayı dün itibarıyla yoğun bakıma yatırdık, titizlikle takibini devam ettiriyoruz. Dünden beri çocukta kötüye gidiş yok, durumu gayet iyi. Büyük ihtimalle bugün ya da yarın yoğun bakımdan servise alacağız. Kritik saatleri atlatmasına az kaldı. İnşallah birkaç gün içerisinde de taburcu edilebilir."

"Mucize olarak değerlendirilebilir"

Özellikle 2 yaşındaki çocuğun düştüğü mesafeden kurtulmasını bir mucize olarak değerlendirebileceklerini dile getiren Kalyoncu, "Bu tür vakalarda çok ciddi travmalarla karşılaşıyoruz. Daha düşük mesafeden düşüp daha ağır pozisyonda gördüğümüz hastalarımız olmuştu. Özellikle bu mesafeden düşen çocuğun sağlık durumunun iyi olması mucize olarak değerlendirebilir" diye konuştu.

Olay

Ordu'nun Perşembe İlçesi Söğütaltı Mahallesi'nde 2 yaşındaki oğlu Aras'ın üçüncü kattaki evlerinin penceresinden düştüğünü gören anne panikle peşinden atlamış, olayda anne Aylin ile oğlu Aras Özbek yaralanmış, daha sonra Ordu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmışlardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. kattan düşen çocuk ile anneden iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN