Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayağından yeni dil yapıldı

Antalya'da dil kanserine yakalanınca eşi tarafından terk edilen Seher Arslan'a, 5 yıl önce ayağından alınan parçayla dil, bir yıl önce de damak yapıldı. Arslan, "Kızımın sevgisi sayesinde hayatta kalabildim, yaşamak çok güzel" diyor

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Antalya'da tümör bulunan dili alınan ve Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından ayağından alınan parça ile önce dil ardından da damak yapılan 39 yaşındaki Seher Arslan, 10 yaşındaki kızının sevgisiyle kanseri yendi. Hatay'da yaşayan Seher Arslan, ailesinin bütçesine katkıda bulunmak amacıyla 11 yıl önce Antalya Toptancı Hali'ne gelerek çalışmaya başladı. Burada ismini açıklamak istemediği eşiyle tanışan ve Hatay'daki ailesi karşı çıkmasına rağmen evlenen Seher Arslan'ın 1 yıl sonra Aysun ismini verdiği bir kızı oldu. Fakat bir yıl sonra dilinde çıkan büyük bir sivilce için gittiği hastanede kendisine dil kanseri teşhisi konuldu.

SIĞINMAEVİNE YERLEŞTİLER

Bu esnada eşinden sık sık şiddet gördüğünü ve hastalığı ortaya çıkınca da terk edildiğini anlatan Seherz Arslan, kızıyla bir kadın sığınmaevinde yaşamaya başladı. Bir yandan da tedavisine devam etti. Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından da 5 yıl önce Arslan'ın tümörlü dili alındı ve ayağından alınan et parçasıyla hastaya yeni bir dil yapıldı. Bazı derneklerin yardımlarıyla yaşam mücadelesi veren Seher Hanım'a 1 yıl önce de bu kez bacağından alınan et parçasıyla damak yapıldı, ardından da diş takıldı. Bu ameliyatların ardından daha rahat konuşmaya ve yediklerinin tadını almaya başlayan Arslan, yardımseverlerin desteği ve devletin 3 ayda bir yatırdığı maaşla geçim savaşı veriyor. Hayata bakışını ise evinin duvarındaki fotoğrafının altına yazdırdığı "Her şeye rağmen yaşamak çok güzel" sözüyle açıklıyor.

'KIZIM DOKTOR OLSUN'
Yaşadıklarına rağmen içindeki yaşama sevgisinin hiç sönmediğini belirten Seher Arslan, "Antalya'da hiç tanıdığım yoktu. Her güçlükle tek başıma mücadele ettim. Yaşadıklarımı kızımın desteğiyle atlattım. Kızım olmasa yaşayamazdım. Her şeye rağmen kızım için hayatta kalmak için mücadele ettim" diyor. Arslan'ın tek arzusu ise kızının da ileride Ömer Özkan gibi başarılı bir doktor olması. Damak ameliyatı sonrası taburcu olan annesine "Sen olmasaydın, ne doğar ne yaşardım senin şefkatinle ben büyümeyi başardım" yazılı notu veren 10 yaşındaki Aysun Arslan ise annesini çok sevdiğini ve onun hayalini gerçekleştirip tıp okumak istediğini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayağından yeni dil yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN