Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava bugün nasıl olacak?

Çarşamba günü tüm Türkiye yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

Giriş Tarihi: 19.1.2014 07:43 Güncelleme Tarihi: 19.1.2014 08:54
İstanbul parçalı ve yer yer çok bulutlu 14 derece, Ankara parçalı bulutlu 13 derece, İzmir parçalı yer yer çok bulutlu 17 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile gece saatlerinde İzmir çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı kesimlerde güney ve batı, doğu bölgelerde kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Ege Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI:
Sabah ve gece saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, gizli buzlanma ve don vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA:
Parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Edirne ile bölgenin güneydoğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Ege Kıyıları'nda güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA
Gece saatlerinden sonra Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava bugün nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN