'Yaşamaz' dediler 4 yaşına girdiler...

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Kayseri'de 16 yıllık hasretin ardından her şeylerini satarak tüp bebek yöntemini deneyen Özer çiftinin, dördüncüde denemede dünyaya gelen dördüzleri artık 4 yaşında. Prematüre doğan ve "yaşamaz" denilen dördüzler son derece de sağlıklı. Kayseri'de yıllarca çocuk hasreti çeken Zübeyde ve Halil Özer çifti, 16 yıl boyunca çalmadık kapı başvurmadık yöntem bırakmadı ancak sonuç alamadı.

HER ŞEYLERİNİ SATTILAR

5 yıl önce son olarak tüp bebek yöntemini denemeye karar veren çift, masraflar için evlerini sattı. İlk üç deneme başarısız olurken, son bir kez daha şanslarını denemek isteyen çift, bu kez Halil Özer'in işlettiği pastaneyi ve içindeki makinelerini sattı ve Zübeyde Hanım 4'üncü denemede hamile kaldı. Çift, ultrason çekimlerinde dördüz bebeklerinin olacağını öğrenince de büyük şaşkınlık yaşadı. Bebekler 2010'da prematüre olarak dünyaya geldi. Çeşitli sağlık problemleri vardı. Çiftin Bulem, Leylanur, İsmail Sami ve Zeynep Güler isimlerini verdiği dördüzler, tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunmayı başardı ve önceki gün 4 yaşına girdiler.

'SAĞLIK SORUNLARI KALMADI'
Doğum günlerini kestikleri pastayla kutlayan dördüzler, şimdiden okullu olmanın hayalini kurmaya başladı. Pastaneyi sattıktan sonra küçük bir bakkal dükkânı açan ancak bebeklerin masrafları nedeniyle onu da kapattığını anlatan baba Halil Özer, herşeye rağmen 16 yıllık hayallerinin gerçekleşmesinden ötürü mutlu olduklarını belirterek, "Biz bir istiyorduk Allah dört tane birden verdi. Bebekken sadece altlarını temizleyip mama veriyorduk, şimdi büyüdüler ve istekleri farklılaştı. Hepsi ayrı bir karakter, Çok şükür sağlık sorunları kalmadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yaşamaz' dediler 4 yaşına girdiler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN