Türkiye'nin en iyi haber sitesi

103 yıllık tekne kışı Didim'de geçirecek

Dünyanın en değerli teknelerinden 'Eye of the Wind' Aydın'ın Didim ilçesinde marinaya demirledi. 103 yıllık geçmişe sahip tekne baharda yeniden suya indirilecek

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Almanya'da 1911 yılında inşa edilen ve bir asrı aşkın süre aralıksız denizleri arşınlayan, defalarca da okyanus geçişi gerçekleştiren 103 yaşındaki çift direkli "Eye of The Wind" (Rüzgârın Gözü) kışlamak üzere Aydın'ın Didim ilçesindeki marinaya demirledi. 40 metre boyundaki klasik yelkenli, Akdeniz başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde çok özel charter turlarında kullanılıyor. Çıktığı seferlerde yolcularını 103 yıl öncesine götüren "Eye of The Wind"in, güvertesinden kamaralarına kadar özgün yapısı ve dekorasyonunu özenle korunuyor. 750 metrekare toplam yelken alanına sahip yelkenlinin içinde insan bir zaman yolculuğuna çıkmış hissine kapılıyor.

TURİSTLERİN TERCİHİ

103 yaşındaki muhteşem tekne, son dönemde yabancı yatçılar için cazibe merkezine dönüşen D-Marin Didim'de kış sezonu boyunca hizmet alacak. Didim'de karaya alınan yelkenli, kış ayları boyunca bakımdan geçecek ve baharın ilk günleri ile birlikte denizlerdeki yolculuğuna devam etmek üzere yeniden suya indirilecek.

70 METRE KAPASİTELİ

D-Marin Didim, yat sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik çok geniş alternatifler sunuyor. Dalgıç hizmeti, teknelerin malzemelerini saklayabilmeleri için depolar ve araçlarına yönelik kapalı garaj imkanının yanı sıra alt yıkama ve forklift hizmetleri de bulunuyor. 70 metre uzunluğuna kadar süper yatları ağırlayabilen D-Marin Didim, çekek alanında bulunan 900 metrekarelik 2 adet kapalı hangar ve marinada teknik servis olarak faaliyet gösteren çok sayıda firmasıyla, tekne sahiplerinin ihtiyaç duyacakları her türlü hizmeti veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
103 yıllık tekne kışı Didim'de geçirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN