Bitlis'te eksi 20 derecede yüzme keyfi

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde çocuklar, eksi 20 derece soğuğa aldırmadan kar içinde güreşip sonra kaplıcada yıkanıyorlar.

Giriş Tarihi: 20.1.2014 16:20 Güncelleme Tarihi: 20.1.2014 16:26
Köyde herhangi bir tesis olmamasına rağmen vatandaşlar ve özellikle çocuklar tarafından kullanılan Budaklı Kaplıcası, her mevsim misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Hava sıcaklığının eksi 20 derece olduğu bugünlerde çocuklar okuldan arta kalan zamanlarını kaplıcada geçiriyor. Kaplıcaya girmeden önce kar üzerinde güreşen çocuklar sonra sıcaklığı 50 dereceyi bulan kaplıcaya giriyor. Kaplıcada takla atıp sıcak suyun keyfini çıkaran çocuklar, önce kendilerini sonra yıkadıkları atlarla su içerisinde geziyorlar. Suya giren 15 yaşındaki Muhammet Özbay, hava sıcaklığının eksi 20 derece olduğunu belirterek "Arkadaşlarla burada yıkanmadan önce sırf eğlence olsun diye önce kar üzerinde güreşiyoruz sonra atlarımızla birlikte yıkanıyoruz. Bu su hem bizler için hem de atlarımız için faydalıdır" dedi.

13 yaşındaki Emircan Aylu ise, yaşıtları başka oyunlarla zamanlarını geçirirken kendilerinin hem güreş tutup hem de kaplıca suyunda zamanlarını geçirdiklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'te eksi 20 derecede yüzme keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN