Ünlülere 15 yıla kadar hapis istendi

Uyuşturucu soruşturması kapsamında aralarında ünlü oyuncuların da bulunduğu 53 kişi hakkında "uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak" suçlarından iddianame hazırlandı

TMK'nın 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehlet Ali Uysal tarafından aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu kişilere yönelik yaklaşık 6 aydır yürütülen uyuşturucu soruşturması tamamlandı. Savcı Uysal, Eray Özbal'ın da aralarında yer aldığı 15'i tutuklu 53 şüpheliye ilişkin "uyuşturu madde temin etmek ve bulundurmak" suçlarından cezalandırılmaları istemiyle hazırladığı iddianameyi TMK 10. maddeyle görevli İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. İddianamede, aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Gökçe Özyol, Eray Özbal, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında uyuşturucu madde temin etme ve bulundurmak suçlarından 5 ile 15 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılmaları istendi.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Operasyon sırasında gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından serbest bırakılan oyuncular Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, İlker Aksum, Berrak Tüzünataç ve Burçin Terzioğlu'nun da yer aldığı bazı kişiler hakkında ise yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle, takipsizlik kararı verildi.

15 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Ağustos ayında yapılan operasyon kapsamında oyuncu Eray Özbal'ın da arasında bulunduğu 15 kişi tutuklanmıştı. Kenan İmirazlıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçi, Engin Günaydın, Sarp Apak gibi ünlü isimler ise ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi dosyası inceleyip, bu hafta içerisinde iddianamenin kabulüyle ilgili bir karar verecek.

TARKAN TEDAVİ OLMAZSA CEZA ALABİLİR
Ünlü sanatçı Tarkan, hakkında verilen '1 yıl boyunca tedavi ve denetimli serbestlik uygulanması' kararına uymazsa ceza alabilir. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, dava ile ilgili açıkladığı gerekçeli kararında sanatçıya, uyuşturucu madde kullanmak amacıyla bulundurmak suçundan 1 yıl süre ile tedavi ve denetimli serbestliğe tabi tutulmasına karar verildiği ifade edildi. Kararda tedavi ve denetimli serbestlik tedbirinin gereklerine uygun davranması halinde sanatçı hakkındaki kamu davasının düşürüleceği, aksi halde davaya devam olunarak hüküm kurulabileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülere 15 yıla kadar hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN