Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarıyıl tatiline erken çıktılar

Giriş Tarihi: 21.1.2014 19:33

Van'ın Muradiye ilçesindeki ilkokulda görevli iki öğretmenin yarıyıl tatilini beklemeden karneleri hazırlayıp, okuldan ayrıldıkları ileri sürüldü.

Van'ın Muradiye ilçesindeki bir ilkokulda görev yapan iki öğretmenin yarıyıl tatilini beklemeden hazırladıkları karneleri İş-Kur tarafından okulda görevlendirilen kişiye teslim ederek, ayrıldıkları ileri sürüldü.

Muradiye ilçesine bağlı Devetaş köyü Karavil mezrasındaki 2 derslikli Müzeyyen-Raif Kürümoğlu İlkokulunda eğitim gören 40 öğrenci için yarıyıl tatili bir hafta erken başladı. İlkokulda görevli iki öğretmenin hazırladıkları karneleri okulda çalışan İş-Kur elemanına öğrencilere dağıtılmak üzere teslim ederek, ayrıldıkları belirlendi. Hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen yardımları öğrencilere dağıtmak üzere okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, okulda kimseyi bulamayınca İş-Kur'dan görevlendirilen Nizamettin Sarı'ya öğretmenleri sordu. Kütükçüoğlu, öğretmenlerin karneleri tatilden bir hafta öncesinde hazırlayarak görevliye teslim ederek, okuldan ayrıldıklarını öğrendi.

Öğretmenlerin okulda bulunmadığına ilişkin tutanak tutan Kütükçüoğlu, yaptığı açıklamada, hayırsever vatandaşların gönderdiği yardımları öğrencilere dağıtmak için okula geldiklerini belirterek, "Ancak öğretmenler bize bilgi vermeden okulu İş-Kur'dan görevlendirilen elemana teslim edip gitmişler. Karneler de bu görevli tarafından öğrencilere dağıtılmış. Önemli bir mazeretleri olmadığı takdirde yasal işlem başlatarak öğretmenler hakkında gereken kanuni işlemi yapacağız. Öğretmenlerin, öğrencileri bir hafta önceden mağdur edip bizim bilgimiz dışında okuldan ayrılıp gitmeleri doğru bir şey değildir" dedi.

Bu arada Kütükçüoğlu'nun beraberinde getirdiği yardımların başka bir köydeki öğrencilere dağıtıldığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarıyıl tatiline erken çıktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN