Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava bugün nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 22.1.2014 07:22 Güncelleme Tarihi: 22.1.2014 15:25

Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgesinin tamamı dün gece yağış aldı. Pazar gününden sonra ise kar geliyor. Kar, pazartesi de İstanbul'a yağacak.

İstanbul akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 14 derece, Ankara parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 10, İzmir sağanak yağışlı 16 derece olacak.

Meteoroloji istasyonlarından derlediği tahminlere göre, Cumartesi geceyarısından itibaren Marmara ve Ege bölgelerinde yağmur var.

Cumartesi günkü yağışların Aydın, İzmir, günün ilerleyen saatlerinde de Çanakkale ve çevresinde diğer bölgelere göre daha etkili olması bekleniyor.

Uzun süredir gözlenen güney yönlü rüzgarlar Pazar günü yön değiştirecek, kuzeyden esecek ve giderek sertleşecek.

PAZAR GÜNÜ KAR GELİYOR

Yağmur şeklindeki yağışların Pazar gününden itibaren Trakya'dan başlayarak kara dönüşeceği öngörülüyor. Uzun süreli olan, bu nedenle de isabetli gerçekleşme ihtimali daha düşük olan tahminlere göre kar yağışı Pazartesi günü İstanbul'a ulaşacak. Avrupa kıtasında kalan bölümünün tamamındaki yağış, kar şeklinde gerçekleşecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinde Isparta, gece saatlerinde Kastamonu ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Batı Akdeniz'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT; Yurdumuzun batı kesimlerinde güney yönlerden esecek kuvvetli rüzgarın soba ve baca gazı zehirlenmelerine sebep olabileceği beklendiğinden zehirlenmelere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile zamanla kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinde Isparta çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Sivas, Kayseri ve Niğde çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesiminde batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Iğdır dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava bugün nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN